MACIEJ GŁADYSZ MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW

Maciej Gładysz, reprezentujący barwy Gładysz Karting Team wielokrotnie w tym sezonie dowodził swojej świetnej formy. Nie inaczej było również w miniony weekend na torze w Bydgoszczy.

Maciek Gładysz na prowadzeniu

Podczas rozgrywek Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, wygrał 3 wyścigi MICRO MAXA, a raz zajął 2 miejsce, dzięki czemu zapewnił sobie kolejny tytuł mistrzowski w tym sezonie.

Natalia Gładysz po zaciekłej walce i wielu stoczonych pojedynkach w klasyfikacji generalnej uplasowała się na bardzo dobrym 4 miejscu.

Maciek Gładysz

Pogoda w Bydgoszczy była iście jesienna. Na zmianę na niebie pojawiało się słońce i deszczowe chmury- z przewagą tych drugich. Zawodnicy GKT zaliczali jednak trening za treningiem przygotowując się do walki o mistrzowskie tytuły.

Natalia Gładysz

Piątkowa sesja kwalifikacyjna to 4 wynik Maćka i 7 pozycja Natalii.

Już na pierwszym zakręcie półfinału MICRO MAXA, Maciej przeprowadza brawurowy atak, obejmuje prowadzenie, które systematycznie powiększa, mijając metę z 3s. przewagą. Natalia Gładysz pojedynkując się z rywalami, awansuje na 6 pozycję. Finał to pewne zwycięstwo Maćka prowadzącego od początku do końca. Natalia pojedynkując się z Janem Jóźwiakiem i Jonathanem Maddenem o drugą pozycję, ostatecznie mija metę 3.

Podium

Sobotę Maciek rozpoczyna mocnym akcentem od kwalifikacji- pole position w MICRO MAXIE. Natalia ponownie trening oficjalny klasy zalicza 7 rezultatem. Maciek utrzymuje swoje zwycięskie tempo i notuje kolejne zwycięstwo. Natalia zaczyna bieg pechowo- udziałem w incydencie, po którym systematycznie odrabia straty. Ostatecznie linię mety mija 7. Finał rundy rozgrywany jest na trudnej, mokrej nawierzchni. Maciek startuje z 1 pola i po walce z rywalami metę mija 2. W deszczu świetnie radzi sobie Natalia, która awansuje aż o 3 lokaty i kończy bieg jako 4.

Team-Kartingowy-Mailing-v3_03

Jak zawsze, słowo komentarza płynie również od samych kierowców.

 

Maciej: “Cały weekend uważam za bardzo udany. Wygrałem trzy wyścigi i raz byłem drugi, to w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Młodzików pozwoliło mi zająć 1 pozycję, dzięki czemu mogę się cieszyć kolejnym tytułem na swoim koncie”.

 

Natalia: “Czuję lekki niedosyt, lecz jestem zadowolona z zawodów. Sobotni półfinał był pechowy, ale mogłam powalczyć z rywalami i odrobić straty, dowodząc swojego tempa”.

 

Kolejny raz, zawody były również przygotowaniami do najważniejszej imprezy sezonu- ROTAX Grand Finals w Portimao, gdzie już w listopadzie zobaczymy Maćka.

 

Wyścigowe rodzeństwo pragnie podziękować swojemu głównemu Partnerowi Grupa Azoty, oraz rodzicom, dziadkom, mechanikom, sponsorom i wszystkim tym, którzy wspierali ich podczas zawodów.

Team-Kartingowy-Mailing-v3_03

 

Kalendarz Rotax Max Challenge Poland 2017:
08-09.04  1 seria Rotax Max Challenge Poland – Toruń
28-30.04  2 seria Rotax Max Challenge Poland – Słomczyn

12-13.05  3 seria Rotax Max Challenge Poland – Bydgoszcz
09-11.06  4 seria Rotax Max Challenge Poland – Słomczyn

21-23.07  5 seria Rotax Max Challenge Poland – Poznań
05-06.08  6 seria Rotax Max Challenge Poland – Słomczyn
16-17.09  7 seria Rotax Max Challenge Poland – Poznań

23-24.09  Mistrzostwa Polski Młodzików – Bydgoszcz


Rotax Grand Festival 2017:

11-13.08 BRUCK (AUT)

Kalendarz Central Easter Europe Rotax Max Challenge 2017:
17-19.03 ADRIA (IT)
15-16.04 BRUCK (AUT)
17-18.06 KECSKEMET (H)
15-16.07 CHEB (CZ)
09-10.09 BRUCK (AUT)

inf.pras.

Dodaj komentarz