Maciej Gładysz Mistrzem Polski!

Maciej Gładysz został mistrzem Polski 2019 w kategorii Mini Rok. Młody tarnowianin okazał się bezkonkurencyjny w obu tegorocznych mistrzowskich rundach KMP wygrywając wszystkie wyścigi o punkty. To nowy rekord KMP w tej kategorii. Jeszcze nigdy nikomu nie udało się wygrać wszystkich wyścigów o mistrzostwo Polski i zdobyć dwukrotnie pole position.

W pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy Maciej Gładysz był bezkonkurencyjny. Do drugiej przystępował jako lider klasyfikacji generalnej i jak na lidera przystało zakończył rywalizację na pierwszej pozycji. W Słomczynie, gdzie odbyła się finałowa runda KMP znów pokazał klasę i odjechał do domu z głównym trofeum przypieczętowując swój sukces w całym cyklu.

Bilans Macieja Gładysza w tegorocznych mistrzostwach Polski jest imponujący. Młody kierowca teamu Parolin Poland by WTR wygrał wszystko co było do wygrania na torze. Dwukrotnie zdobywał pole position rundy (Bydgoszcz i Słomczyn) oraz tryumfował we wszystkich ośmiu wyścigach. To nowy rekord Polski, bowiem jeszcze nikomu nie udała się ta sztuka w rywalizacji tej kategorii. W nagrodę od Promotora serii Rok Cup Poland, Maciek otrzymał bilet na Finał Światowy, który odbędzie się w Październiku we włoskim Lonato.

„Bardzo chciałem zdobyć tytuł już w trzecim wyścigu zawodów w Słomczynie. Wystarczyło abym przyjechał w pierwszej trójce. Wygrałem trzeci i czwarty wyścig i bardzo się z tego cieszę. Jestem bardzo zadowolony, bo zdobyłem tytuł mistrza Polski. W nagrodę od Promotora serii Rok Cup Poland otrzymałem bilet na Finał Światowy, który odbędzie się w Październiku we włoskim Lonato. Chciałbym podziękować moim sponsorom, rodzinie, teamowi i mojemu mechanikowi za przygotowanie sprzętu. To był nasz wspólny sukces”. Dziękuję! – powiedział Maciej

inf.pras.