Maciej Hawro i Sławomir Leja po raz trzeci stawce Rajdu Ziemi Bocheńskiej

W sobotę Bochnia już po raz piąty będzie gościć stawkę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Od 8:00 z rampy startowej na rynku do rywalizacji ruszą 73 załogi, dla których organizator przygotował siedem odcinków specjalnych. Znakiem rozpoznawczym Rajdu Ziemi Bocheńskiej od jego pierwszej edycji w 2013 roku, zawsze były bardzo techniczne i trudne trasy. Organizator dołożył wszelkich starań, żeby w tym sezonie tą tradycję podtrzymać. Nie zabraknie również odcinka wytyczonego ulicami Bochni, który będzie ostatnią odsłoną rywalizacji w drugiej rundzie cyklu. Do walki o puchary i punkty stanie cała czołówka Mistrzostw Śląska. Emocje kibicom zapewnią także załogi zgłoszone w Klasie Gość, wśród których są nazwiska doskonale znane ze startów w Mistrzostwach Polski.

 MHawro - foto 001 - autor Jakub Syty

Podobnie, jak w Rajdzie Zamkowym, w Bochni zobaczymy mocny skład Pucharu Peugeota i Citroena. Jedną z 10 załóg tej klasy utworzą Maciej Hawro i Sławomir Leja, dla których będzie to trzeci start imprezie. Piękne, wymagające odcinki, mocna stawka, a do tego zapowiadana słoneczna pogoda – szykuje się prawdziwe sportowe święto podczas 5. Rajdu Ziemi Bocheńskiej. Zapraszamy w ten weekend do Bochni.

 

Maciej Hawro: „Po awarii na Rajdzie Zamkowym zmobilizowaliśmy w zespole wszystkie siły, żeby odbudować silnik. Niestety zniszczenia są tak poważne, że nie udałoby się to w tak, krótkim czasie. Zapadła szybka decyzja o zakupie seryjnego silnika. Zmniejszy to nasze szanse w rywalizacji, ale ważne jest to, że pojawimy się na Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby nas w tym rajdzie zabraknąć. Wystartujemy tu po raz trzeci i zawsze ten rajd robił na mnie ogromne wrażenie.MHawro - foto 002 - autor Jakub Rozmus

Trudne, ale jednocześnie świetne odcinki specjalne, moim zdaniem bardzo podobne do tych z Rajdu Rzeszowskiego, czyli naprawdę z „górnej półki”. Do tego wszystkiego, jeszcze specyficzna atmosfera, jaką zapewniają kibice i widowiskowy odcinek miejski, gdzie na koniec rajdu, do ostatniego zakrętu trzeba zachować maksymalną koncentracje, żeby nie zaprzepaścić wysiłki całego dnia – ta impreza gwarantuje to, co w rajdach najlepsze.

Początek sezonu nie był dla nas udany, ale mocno liczę, że w Bochni wszystko ułoży się pozytywnie. Znów mamy w klasie mocnych rywali, ale nie nastawiam się na wynik. Cel to meta i czerpanie jak najwięcej przyjemności ze zmierzenia się z wyzwaniem, jakie przygotował nam organizator. Z silnikiem musieliśmy wybrać alternatywne rozwiązanie, ale za to popracowaliśmy nad zawieszeniem naszego Saxo, a na tych trasach taka zmiana na pewno się przyda. Dziękuje ekipom Garage Masters i ATP MOTORSPORT za wysiłki i pracę jaką zrobili od powrotu z Będzina.

MHawro - foto 002 - autor Jakub Syty

Wspólnie z naszymi patronami Buchti.pl Promotion, Krzystof Klimek – fotografia motoryzacyjna oraz lancut.gada.pl zapraszamy w ten weekend do Bochni, gdzie możemy wystartować dzięki wsparciu OSK DO CELU – szkoła nauki jazdy, Full Invest, HAW-MED – Centrum Medycyny Pracy, Studio Lizart i Racing Shop.”

inf.pras.

Dodaj komentarz