Majówka z Classicauto Cup 2017

W długi majowy weekend odbyły się na torze Kielce drugie eliminacje pucharu aut klasycznych i youngtimerów Inter Cars Classicauto Cup 2017. Na linii startu pojawiły się również samochody nowe startujące w ramach rozgrywek WRC Challenge.

photo_1_3 photo_2_3 photo_15
– Drugą eliminację Classicauto Cup zorganizowaliśmy na torze w Miedzianej Górze, czyli miejscu kultowym dla każdej osoby związanej z motorsportem. Tym razem przygotowaliśmy dla zawodników mocno techniczną trasę, której ostatni odcinek przebiegał na lubianym przez wszystkich „odcinku leśnym” – wyjaśnia Tomasz Ważyński, Classicauto Cup.

photo_3_3 photo_4_3

Dwudniowe zawody Inter Cars #CAC rozpoczęły się od treningu 2 maja, a jedną z największych jego atrakcji był wyścig na dochodzenie. Drugiego dnia – 3 maja – odbyła się właściwa runda pucharowa składająca się z dwóch jazd zapoznawczych i pięciu przejazdów mierzonych. W sumie kierowcy przejechali na torze około 40 kilometrów.

photo_5_3 photo_6_3

– Tor w Miedzianej Górze to jedno z najlepszych miejsc do ścigania się w Polsce. Trasa przygotowana przez organizatorów była bardzo wymagająca, pełna technicznych zakrętów i szykan – dodaje Arkadiusz Sałaciński, Toyota Team Classic.

photo_7_1 photo_8_1

W serii Classicauto Cup mogą wziąć udział kierowcy zarówno youngtimerów, jak i najnowszych modeli samochodów. Dla tych ostatnich przygotowano puchar WRC Challenge. Auta, podczas badań technicznych, zostają przydzielone do odpowiednich kategorii co wyrównuje rywalizację. Organizatorzy przygotowali także markowy puchar dla posiadaczy wszelkich Toyot – czyli Toyota Cup – we współpracy z Toyota Team Classic oraz Puchar Pań. Każdy znajdzie coś dla siebie.

photo_9_1 photo_10_1 photo_15 photo_14 photo_13 photo_12 photo_11

inf.pras.

Dodaj komentarz