Mäkinen rozpoczął testy drugiego Yarisa WRC

Zespół TOYOTA GAZOO Racing WRC zakończył budowę nowego prototypu Yarisa WRC. Na pierwszych testach auto uzyskało obiecujące wyniki. Toyota zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata w przyszłym sezonie.

Nowy prototyp Yarisa WRC ma za sobą pierwsze testy drogowe. W maju tego roku w największej tajemnicy Toyota GAZOO Racing WRC przeprowadziła pierwsze próby w okolicy swojej siedziby w Puuppoli w Finlandii, po których rozpoczęły się testy na południu Europy. Łącznie prototyp ma za sobą już ponad 5000 km. Zespół pod kierownictwem Tommiego Mäkinena pracował nad nowym samochodem przez 9 miesięcy.

Mäkinen, czterokrotny mistrz świata WRC, był pod wielkim wrażeniem, kiedy pierwszy raz siadł za kierownicą Yarisa. „Nie mogłem się oprzeć i jako pierwszy wypróbowałem nowy samochód. Wrażenie było fantastyczne. Miałem z tej jazdy wielką przyjemność” – skomentował szef zespołu. Zdaniem Mäkinena drugi prototyp przyniósł ogromny postęp względem testowanego w ubiegłym roku poprzednika.

„Włożyliśmy wiele wysiłku, aby przez cały czas trzymać się harmonogramu budowy auta. Auto pozwoliło nam zwiększyć tempo i bardziej zróżnicować testy. Chcemy sprawdzić zachowanie nowego Yarisa WRC we wszystkich warunkach i na wszystkich rodzajach nawierzchni przed debiutem w 2017 roku” – podsumował dotychczasowe postępy Tommi Mäkinen.

„Prowadzenie auta i jego wyważenie są doskonałe. To niezwykły projekt. Od początku fazy testów mogliśmy się skupić na jazdach, bo samochód jest wyjątkowo niezawodny i nie sprawia większych problemów technicznych. Wypróbowaliśmy go na wielu różnych nawierzchniach, ale osiągi auta okazały się bardzo spójne” – dodał Juho Hänninen, główny kierowca testowy, wielokrotny zwycięzca rajdów na całym świecie i mistrz serii SWRC 2011.

inf. pras.

Dodaj komentarz