Mariusz Zapała i Łukasz Gwiazda po Winter Rally

Kielecko-Rzeszowska załoga wystartowała w rajdzie Winter Rally, cyklu Mistrzostw Litwy. Był to ich drugi start nowym autem Fordem Fiesta R5. Uzyskany wynik to drugie miejsce w LARC1.

Mariusz Zapała: Nasze nastroje po starcie w Utenie są bardzo dobre. Ze względu na odwilż rajd nie zapowiadał się zbyt dobrze, ale nocne opady śniegu rozwiały moje wątpliwości co do słuszności przyjazdu na Litwę. Odcinki specjalne zdecydowanie różniły się od tych, które do tej pory spotykałem w Polsce. Spora ilość szczytów wymaga poprawy mojego opisu, abym pewniej i szybciej mógł je pokonywać. Bardzo miło zaskoczyła mnie atmosfera panująca na rajdzie oraz przychylność i pomoc organizatorów w starcie.

Zapała - Gwiazda

Łukasz Gwiazda: „ Wymagający i trudny, ale kompaktowo zorganizowany rajd. Trzy lata temu startowałem pierwszy raz z Mariuszem. Od tego czasu wiem ile zrobił kilometrów i jaki wykonał postęp, a przede wszystkim ile razem jeszcze musimy zrobić, aby nawiązywać walkę z litewską czołówką, która na luźnej nawierzchni jest naprawdę bardzo szybka.

Start załogi możliwy jest dzięki firmie Motul – wprowadzającą program MOTUL EVO – profesjonalny serwis automatycznych skrzyń biegów, Zapała Automatic. Partnerzy:www.matysek.pl , www.hoffman.auto.pl , GHZ Automatic

image002

inf.pras.

 

 

Dodaj komentarz