Martin Richards wygrywa DMEC w Rydze!

Czwarta runda Drift Masters European Championship 2019 odbyła się w jednym z najbardziej ekscytujących miejsc w kalendarzu – torze BIkernieku Trase w Rydze, stolicy Łotwy. Dla kierowców była to jedna z najszybszych, najbardziej ekscytujących i niebezpiecznych tras w kalendarzu. Angielski kierowca Martin Richards niespodziewanie skradł show pokonując wszystkich swoich przeciwników, tocząc niesamowicie zacięty bój o pierwsze miejsce z rosyjską gwiazdą driftu – Gochą Chivchyan’em. Trzecie miejsce zajął Jack Shanahan z Irlandii natomiast czwarte miejsce wywalczył Polak Adam „Rubik” Zalewski.

Sobotnie, poranne kwalifikacje zostały zdominowane przez Irlandczyków. Wygrał je Jack Shanahan zdobywając 95 na 100 punktów. James Deane uzyskał drugą pozycję, trzeci był Conor Shanahan, a czwarty Duane McKeever.

Licznie zgromadzona publika zobaczyła na własne oczy niezapomniane pojedynki. W Top 32 mieliśmy dwie ogromne niespodzianki. Lider klasyfikacji generalnej Duane McKeever został wyeliminowany przez reprezentanta Austrii Brandiego Brandnera, a chwilę potem aktualny mistrz DMEC James Deane odpadł przez problemy z silnikiem. Conor Shanahan także nie dotarł zbyt daleko. Odpadł w Top32 z lokalnym zawodnikiem Eriksem Ulassem. Ostatnią nadzieją Irlandczyków był Jack Shanahan, który pokonał na tym etapie Czecha Michala Reichert’a, tuż po tym wygrał z Andriusem Vasiliauskasem (Top 16) i Tor’em Arne Kvia w Top 8.

W Top 16, Elias Hountondji pokonał Max’a Miller’a, Adam Zalewski wyeliminował Max’a Heidrich’a, a Gocha Chivchyan dokonał egzekucji na Benediktasie Cirbie. Fani Rosjanina byli uradowani, co okazali ogromnym hałasem na trybunach.

Tymczasem reprezentant Wielkiej Brytanii – Martin Richards spokojnie pokonywał wszystkich na swojej drodze. W Top 8 miał dogrywkę z Eliasem Hountondji, którą ostatecznie wygrał. W półfinale doświadczony Richards wygrał z Adamem Zalewskim.

W kolejnym półfinale Gocha Chivchyan stoczył pamiętną walkę z Jack’iem Shanahan’em. Rosjanin wygrał przechodząc do finału, w którym jego rywalem był Marin Richards.

Tłumy zebrane na trybunach oglądały wielki finał na stojąco. Rosyjsko-brytyjski pojedynek zapowiadał się jako jeden z najgorętszych w sezonie. W rezultacie był jeszcze bardziej zacięty i agresywny. Po pierwszym pojedynku nie można było powiedzieć kto ma przewagę. Błąd popełniony przez Chivchyan’a w drugim pojedynku przesądził o tym, że całe zawody wygrał Martin RIchards.

Przed nami piąta runda Drift Masters European Championship 2019, która odbędzie się w niemieckim Ferropolis, w opuszczonej kopalni żelaza. Te zawody zapowiadają się niesamowicie, a układ trasy będzie jedyny w swoim rodzaju. Obiekt znajduje się na specjalnym półwyspie, wszystko jest w bajkowej okolicy wielkiego jeziora. Do tego runda będzie rozgrywana nocą, co ze specjalnymi efektami oświetleniowymi i zabytkowymi maszynami wydobywczymi da niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju efekt.

Wszystko odbędzie się 16 i 17 sierpnia. Oficjalny livestream z tych zawodów będzie do zobaczenia na stronie internetowej Drift Masters European Championship, na oficjalnym facebook’u Drift Masters oraz na Red Bull TV.

inf.pras.