Mateusz Lisowski mistrzem Silver Cup w Blancpain Sprint Series!

W weekend odbyła się ostatnia tegoroczna runda międzynarodowego cyklu wyścigowego Blancpain Sprint Series. Tym razem Mateusz Lisowski walczył o czołowe pozycje na ulicznym torze w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Wspierany przez otoMoto.pl reprezentant belgijskiej ekipy Audi WRT, nie miał jeszcze okazji jeździć po tym obiekcie, jednak na ulicznych pętlach czuł się bardzo dobrze kończąc sezon 2014 na najwyższym stopniu w klasyfikacji Silver Cup (dla kierowców poniżej 25 roku życia). Przebieg ostatniej rundy w Azerbejdżanie był dramatyczny i widmo porażki cały czas ciążyło nad naszym zawodnikiem…

fot. Blancpain GT Series (1)

Weekend rozpoczął się w piątkowy wieczór od parady ulicami miasta, auta na torze pojawiły się dopiero w sobotę 1 listopada. Niedziela stała pod znakiem wyścigu kwalifikacyjnego, a także wyścigu głównego, do którego Mateusz Lisowski i Vincent Abril wystartowali mimo wielu problemów z odbudową samochodu po zderzeniu Vincenta podczas sesji kwalifikacyjnej.

fot. Blancpain GT Series (2)

Patrick Hecq Photography 4

Mateusz Lisowski: – Podsumowując cały sezon na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni. Udało się osiągnąć najwyższy stopień na podium Silver Cup. Wyścigi były bardzo ciężkie, ponieważ zepsuła nam się skrzynia po zdarzeniu Vincenta podczas sesji kwalifikacyjnej. Samochód był bardzo trudny w prowadzeniu, ale udało się zakończyć sezon najlepszym możliwym wynikiem w naszej kategorii. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni ekipie WRT za pracę, jaką włożyli w ten trudny weekend! Cały sezon walczyliśmy i osiągaliśmy bardzo dobre miejsca – mistrzostwo jest nasze! Dziękuję za ten wspaniały sezon.Teraz czas na nową przygodę, zobaczymy co to będzie…”

Patrick Hecq Photography 3

part

Inf.pras.

Dodaj komentarz