Memoriał otworzy sezon Motul HRSMP

Już w ten weekend (7-8 kwietnia), w Wieliczce rozpocznie się drugi sezon MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie pierwszej rundy cyklu – Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – zgromadzą się pasjonaci i entuzjaści pięknych i fascynujących samochodów rajdowych sprzed lat. Na liście zgłoszeń znajdziemy legendarne rajdówki takie, jak chociażby Audi Quattro, Porsche 911, Ford Sierra Cosworth czy Lancia Fulvia Coupe.

98dba12a-1e0f-476a-b8ec-4c48205b66a5

Cykl MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (HRSMP) z roku na rok przybiera na sile i staje się coraz bardziej popularny. Jeszcze w 2016 roku, rozgrywany był jako Puchar Polski, a i tak przyciągał na wielu zawodników, którzy woleli, by ich rajdówki z historią rywalizowały ze sobą, a nie stały pod pokrowcami. Sezon 2017 był milowym krokiem wśród zmagań aut historycznych na krajowych odcinkach specjalnych. Decyzją Polskiego Związku Motorowego uzyskały one rangę mistrzostw Polski, będącą efektem profesjonalnej organizacji i nieustannie rosnącego zainteresowania ze strony zawodników.

W tym roku, cykl Motul HRSMP po raz kolejny podnosi poprzeczkę – pięć z siedmiu rund będzie przeprowadzonych wraz z zawodami zaliczanymi do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym samym zawodnicy w rajdówkach sprzed lat pokonają te same odcinki specjalne, o takiej samej długości, co ich koledzy we współczesnych konstrukcjach. To oznacza, że w sezonie 2018 stawka Motul HRSMP będzie się mierzyć z jeszcze trudniejszymi wyzwaniami.

809b3c3a-2e2f-4943-965d-2b2d611d8f8e

Drugi sezon MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie się w Wieliczce podczas 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Impreza, początkowo rozgrywana tylko na jednej, krótkiej miejskiej próbie w centrum Wieliczki, znacząco się rozrosła się i obecnie liczy aż dziewięć odcinków specjalnych. Na liście zgłoszeń widnieją 32 załogi, a osiem z nich pokona trasę Memoriału bez pomiaru czasu. Wśród zgłoszonych są m.in. urzędujący mistrz HRSMP Robert Luty z pilotem Marcinem Celińskim (Subaru Legacy), Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński (Porsche 911 RS), Krzysztof Głowala z Mateuszem Głowalą (Mazda 323 GTX), Michał Pryczek i Jacek Pryczek (Subaru Impreza 555), Grzegorz Olchawski i Małgorzata Kosińska (Audi Quattro), Marek Suder i Jakub Matyjewicz (Ford Sierra Cosworth), czy Andrzej Wodziński z Markiem Kaczmarkiem (Lancia Fulvia Coupe).

Rajd rozpocznie się w sobotę 7 kwietnia o 12:19 od liczącej 7,31km próby “Brzegi”, która będzie powtarzana dwukrotnie – o 13:43 oraz 15:07. Ściganie na miejskim oesie w centrum Wieliczki zacznie się o godzinie 19:35, a powtórzona zostanie niespełna 1,5 godziny później. Niedzielna rywalizacja to dwie dwukrotnie powtarzane próby sportowe. Rajd zakończy ceremonia rozdania nagród w Solnym Mieście w Wieliczce o 15:45.

Mirosław Miernik, koordynator Motul HRSMP: – Sezon historycznych rajdów zapowiada się imponująco i będzie pełen ostrej lecz przyjacielskiej rywalizacji sportowej z której Motul HRSMP słyną. Panują u nas przyjacielskie relacje między zawodnikami, które pozwalają na zaciętą i nieustępliwą walkę o każdy ułamek sekundy na próbach sportowych, lecz poza nimi – już na dojazdówkach i w parku serwisowym – na pełną wzajemną pomoc i współpracę. Pomoc rywalowi traktowana jest w Motul HRSMP nie tylko jako sportowy obowiązek, ale wręcz jako wielki honor. W ten sposób demonstrujemy swoją postawę, co nie ukrywam budzi szacunek zarówno u zawodników, ich ekip jak i naszych wiernych kibiców. Mamy wspaniałe samochody, ale rajdy to przede wszystkim ludzie. To właśnie oni i panująca między nimi atmosfera powoduje, że Motul HRSMP cieszy się tak dużą popularnością. Zapraszamy wszystkich serdecznie na inaugurację sezonu rajdowego w Polsce do Wieliczki na 2. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

e4ac06f7-bbf1-4fbc-979a-e1ea0fd2d481

W sezonie 2018 sponsorem tytularnym Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest firma MOTUL. Partnerami medialnymi cyklu są telewizja Motowizja, portale Autoklub.pl i Rajdy24.pl oraz KronikaRajdów.pl, a także magazyny Classicauto i Rally and Race.

fot. Jakub Żołędowski

inf.pras.

Dodaj komentarz