Michał Broniszewski faworytem do tytułu mistrzowskiego w serii Blancpain!

Michał Broniszewski ma za sobą bardzo udany początek sezonu w serii wyścigowej Blancpain przeznaczonej dla samochodów klasy GT3. Polski kierowca startuje w tym roku samochodem Ferrari 488 Italia GT3 szwajcarskiego zespołu Kessel Racing w seriach Endurance, w której w ubiegłym roku wywalczył drugie miejsce oraz Sprint, gdzie zadebiutował w tym roku. Po dotychczas rozegranych wyścigach Michał Broniszewski jest liderem łącznej punktacji klasy Pro Am!

1516 37 6 (2)

– Przed rozpoczęciem sezonu było sporo niepewności – mówi Michał Broniszewski, podsumowując początek sezonu. – Mieliśmy zupełnie nowy samochód, który tylko w niewielkim stopniu jest kontynuacją poprzedniego modelu 458 Italia. Zastosowano w nim wiele nowych technologii i zespołów. Były obawy o skuteczność i niezawodność nowych rozwiązań. Okazało się jednak, że inżynierowie Ferrari stanęli na wysokości zadania. Nowy model to auto z zupełnie innej epoki. Jeździ się nim fantastycznie. Ważne, że jest bezawaryjny. Wszyscy obawiali się tego, bo w przeciwieństwie do poprzednika zastosowano tu silnik z turbodoładowaniem, a to zmienia kompletnie wszystko – charakterystykę pracy, temperatury czy przebieg momentu obrotowego.

1516 45 103 (3a)

 

Nowy samochód ma bez wątpienia ogromny potencjał. Docisk aerodynamiczny jest niewiarygodny. To zupełnie nowa generacja, nowe podejście do budowy samochodu wyścigowego i niebywały postęp w stosunku do poprzedniego modelu. Bez wątpienia jest to obecnie jeden z najlepszych samochodów klasy GT3. W zakrętach mam czasami wrażenie, jakbym jechał prototypem!

1916 03 064 (2)

Rywalizacja we wszystkich wyścigach serii Blancpain jest niesamowicie wyrównana. W wyścigach serii Endurance startuje regularnie ponad 50 samochodów, w sprinterskich – niewiele mniej. Zdarza się w kwalifikacjach, że w sekundzie mieści się 20 załóg!

1916 05 667 (2)

Pozycja lidera serii sprawia, że cel na ten sezon może być tylko jeden – utrzymanie tego miejsca i tytuł mistrzowski. Do końca sezonu jednak jeszcze wiele wyścigów, w tym ten najważniejszy czyli lipcowy 24h Spa, gdzie do zdobycia będzie najwięcej punktów.

1916 06 134 (2)

Po kilku tygodniach odpoczynku Michała Broniszewskiego czeka teraz bardzo pracowity okres. Najbliższy start będzie miał miejsce już w dniach 24 – 25 czerwca. Będzie to trzecia runda Blancpain Endurance Series na torze Paul Ricard we Francji. Zaledwie tydzień później, 1 – 3 lipca warszawski kierowca weźmie udział w trzeciej rundzie Blancpain Sprint Series na Nurburgringu, a na 5 lipca zaplanowano oficjalny dzień testowy przed wyścigiem 24h Spa.

1916 13 85

* * * * *

inf.pras.

Dodaj komentarz