Michał Broniszewski przed Silverstone – Cel pozostaje niezmienny

W nadchodzący weekend Michał Broniszewski weźmie w drugiej rundzie Blancpain Endurance Series na legendarnym torze Silverstone, aby bronić pozycji lidera punktacji łącznej serii Blancpain w klasyfikacji Pro Am Cup.  Zmiennikami polskiego kierowcy będą Włosi – Alessandro Bonacini i Andrea Rizzoli.  Załoga szwajcarskiego zespołu Kessel Racing pojedzie jak zwykle samochodem Ferrari 488 Italia GT3. W niedzielę po południu na torze Silverstone będą rywalizować 54 załogi.

1916 05 135

– Mam za sobą pracowity, ale bardzo udany początek sezonu we wszystkich trzech seriach Blancpain, w których startuję w tym roku – powiedział Michał Broniszewski. – Niespełna tydzień temu w Brands Hatch znów zdobyłem dużo punktów i jestem nadal zdecydowanym liderem punktacji łącznej w klasie Pro Am!  Wraz z zespołem liczymy na kolejny udany weekend.  Cel jest niezmienny – utrzymanie prowadzenia, a byłoby wspaniale gdyby udało się powiększyć przewagę nad rywalami. Po niedawnych problemach z programem sterującym silnikiem, a przede wszystkim turbinami, Ferrari przygotowało poprawki, które spełnią najnowsze wymogi organizacji SRO czyli organizatora serii Blancpain, a jednocześnie nie będą powodowały błędów w procesie pracy silnika.  Wiemy już, że moc silnika zostanie na Silverstone na poziomie tej z minionego weekendu.  Nie jest to nam na rękę, bo w Brands Hatch dało się odczuć brak mocy na prostych, szczególnie w porównaniu z Mercedesami.  Mamy jednak nadzieję, że nasze Ferrari będzie w ten weekend bardziej konkurencyjne.  Liczymy na doskonałe prowadzenie i walory aerodynamiczne samochodu na długich, bardzo szybkich zakrętach takich jak Maggots, Becketts czy Copse.  W przeciwieństwie do Brands Hatch, tor Silverstone bardzo mi odpowiada i lubię się na nim ścigać. To obiekt jakby stworzony dla samochodów GT!

1916 11 9

* * * * *

Z przyjemnością odpowiemy na ewentualne pytania skierowane na adres mailowy: mbracingpoland@gmail.com.

 1916 09 230

——————–

 1916 12 5

Kim jest Michał Broniszewski?

43-letni polski kierowca wyścigowy. Mieszka w Warszawie. Żonaty, troje dzieci (dwie córki i syn).  W wyścigach startuje od 2006 roku. Rozpoczynał swą karierę od startów w Ferrari Challenge. W roku 2009 zdobył tytuł mistrzowski w kategorii GTS serii International GT Open.  W styczniu 2011 zajął drugie miejsce w prestiżowym wyścigu 24h w Dubaju. W 2015 roku zajął drugie miejsce w końcowej klasyfikacji kategorii Pro Am bardzo mocno obsadzonej Blancpain Endurance Series.  Ma na swym koncie wiele zwycięstw w różnych klasach i seriach.  Jest pierwszym Polakiem, który wygrał wyścig na legendarnym torze Monza.  Więcej informacji: www.broniszewski.com.

1916 13 85

inf.pras.

Dodaj komentarz