Michał Ratajczyk (DaftRacing) po 9 i 10 rundzie GSMP oraz FIA CEZ Hill Climb Championship

W miniony weekend, 31 lipca – 2 sierpnia, została rozgrana 9 i 10 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody były połączone z FIA CEZ Hill Climb Championship i FIA CEZ Historic. Zawodnik DaftRacing – Michał Ratajczyk, po raz kolejny uplasował się dwukrotnie na 1 miejscu w grupie N podczas 9 i 10 rundy GSMP oraz na 2 miejscu w FIA CEZ Hill Climb Championship (grupa N). Zawodnik rywalizował samochodem Mitsubishi Lancer EVO IX RS w barwach DaftCode, Technicsystem.pl, 7motorsport oraz Kwejk.pl.

Michał Ratajczyk (DaftRacing): Jestem bardzo zadowolony z weekendu wyścigowego w Banovcach. Trasa od razu przypadła mi do gustu, charakterytyka sprzyjała osiąganiu dobrych wyników samochodem fabrycznym takim jak nasze Mitsubishi EVO IX. Atmosfera bardzo fajna, dużo zawodników z całej Europy. Pogoda również dopisała, jedynie w niedzielę pojawił się przelotny deszczyk. Po raz kolejny stanąłem na najwyższym stopniu podium w grupie N, zarówno podczas sobotnich jak i niedzielnych zmagań w GSMP, oraz zająłem 2 miejsce w międzynarodowej rywalizacji FIA CEZ, co cieszy jeszcze bardziej. Tym razem miałem trochę przygód, drugiego dnia nie dohamowałem do patelni i wypadłem z trasy. Uszkodzenia były na tyle nieduże, że udało się dojechać do mety i naprawić auto na kolejny podjazd. Podczas drugiego podjazdu wyścigowego miałem również kontakt z krawężnikiem, ale nic poważnego się nie stało i udało się bez problemów dojechać do mety. Samochód jak zawsze był rewelacyjnie przygotowany przez serwis 7motorsport, został również błyskawicznie naprawiony po dzwonie. Bardzo mi szkoda mojego konkurenta Krzyśka Derenia, który  miał poważny wypadek, mam nadzieję, że szybko wróci do rywalizacji. Kolejna runda za dwa tygodnie z Sopocie, więc będzie też okazja na krótki urlopik. Bardzo dziękuję firmom: DaftCode, technicsystem.pl, kwejk.pl za wspieranie moich startów, serwisowi 7motorsport za przygotowanie samochodu, ODS-opony do sportu za pomoc w doborze opon, oraz kibicom za doping, szczególnie tym na trasie. Nasze filmiki znajdziecie na profilu DaftRacing: facebook.com/daftracing.

11 i 12 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, zostanie rozegrana na ponad 3 kilometrowej trasie z Sopotu do Gdyni, w dniach 21-23 sierpnia. Dodatkowe informacje na temat kolejnej rundy: www.akorski.pl