Mikołaj Marczyk: Odcinki specjalne Rajdu Barbórka przypominają mi próby, na których stawiałem pierwsze kroki w motorsporcie

Mikołaj Marczyk: Odcinki specjalne Rajdu Barbórka przypominają mi próby, na których stawiałem pierwsze kroki w motorsporcie

  • Już 1 grudnia samochody rajdowe wyruszą na odcinki specjalne Rajdu Barbórka Warszawska! Wśród załóg zgłoszonych do rywalizacji nie zabrakło załogi ŠKODA Polska Motorsport – Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka.
  • Dla Rajdowych Wicemistrzów Polski będzie to okazja do podziękowania kibicom oraz sponsorom za sezon pełen emocji i walki od startu do mety.
  • Organizatorzy zaplanowali pięć odcinków specjalnych, zlokalizowanych na Torze Modlin oraz Lotnisku Bemowo, po przejechaniu których załogi rajdowe pojawią się w centrum Warszawy, aby rywalizować o zwycięstwo podczas słynnego Kryterium Asów na ulicy Karowej.
  • Obok Marczyka i Gospodarczyka swój start zapowiedzieli między innymi czterokrotny Wicemistrz Świata w rajdach samochodowych – Mikko Hirvonen oraz trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz.


W sobotni poranek, 1 grudnia wystartuje Rajd Barbórka Warszawska, a na starcie stołecznego klasyka nie mogło zabraknąć załogi ŠKODA Polska Motorsport – Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka, dla których będzie to okazja do rywalizacji, a także podziękowań za cały miniony sezon. Krótkie i techniczne próby, trudne warunki, a także walka o cenne ułamki sekund zagwarantują emocje wszystkim kibicom, jak i zawodnikom.

W piątkowe popołudnie zostanie rozegrany odcinek testowy Bemowo, a o godzinie 20:00 załogi zameldują się na Ceremonii Startu Honorowego na skrzyżowaniu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia, stanowiącej nowość w harmonogramie warszawskiej imprezy. Na sobotę zaplanowano 5 odcinków specjalnych, wytyczonych na Torze Modlin i Lotnisku Bemowo, gdzie zlokalizowany zostanie również park serwisowy. Nieodłącznym elementem imprezy jest Kryterium Asów na ulicy Karowej, w ramach którego rywalizacja rozpocznie się o godzinie 18:30.

Na liście zgłoszeń widnieje 96 załóg, a swój start zapowiedzieli między innymi czterokrotny Wicemistrz Świata w rajdach samochodowych – Mikko Hirvonen oraz trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz. W zeszłorocznych zmaganiach załoga Marczyk / Gospodarczyk zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a podczas Kryterium Asów na ulicy Karowej stanęła na trzecim stopniu podium.

Zdaniem kierowcy – Mikołaj Marczyk:
– Już w najbliższą sobotę odbędzie się Rajd Barbórka Warszawska, w którym wystartuję po raz trzeci w życiu. Cieszę się, ponieważ ta impreza przypomina odcinkami specjalnymi próby, na których stawiałem swoje pierwsze kroki w motorsporcie. W tym roku będziemy ścigać się tradycyjnie na próbie Autodrom Bemowo, która łączy w sobie przyczepny asfalt z fragmentami płyt poślizgowych oraz widowiskową hopę, a także część szutrową. Drugi odcinek to Tor Modlin – równa nawierzchnia i zróżnicowane zakręty. Pomimo prób podobnych teoretycznie do tych z rallysprintów, rajd gwarantuje zawsze dużo emocji zarówno kibicom, jak i zawodnikom. Chciałbym pojechać precyzyjnie, skutecznie i czysto, co mam nadzieję, wpadnie w oko kibicom! Cały nasz zespół da z siebie wszystko! Zapraszamy do kibicowania i do zobaczenia już w piątek na odcinku testowym i ceremonii startu, a w sobotę na odcinkach specjalnych.
Zdaniem pilota – Szymon Gospodarczyk:
– Barbórka to specyficzny rajd, inny, ale nie mniej ważny niż rundy RSMP. Mamy do przejechania mało kilometrów, przez co wreszcie będziemy mogli poświęcić chwilę czasu dla kibiców. Zeszłoroczna edycja była dla nas bardzo udana, po raz pierwszy z Miko stanęliśmy na podium na ulicy Karowej, co było tak naprawdę początkiem naszej wspólnej rajdowej przygody na wysokim poziomie. W tym roku także damy z siebie wszystko, aby sprawić jak najwięcej radości wszystkim kibicom, sponsorom, ale także i sobie. Do zobaczenia w Warszawie!
Harmonogram:
Piątek, 30 listopada
15:00 – 18:00 Odcinek testowy – Bemowo
20:00 Ceremonia Startu Honorowego (ul. Karowa / ul. Krakowskie Przedmieście)

Sobota, 1 grudnia
8:00 – 11:30 OS1 Autodrom Bemowo (5,20 km)
9:05 – 12:30 OS2 Tor Modlin (5,20 km)
9:20 – 12:50 OS3 Tor Modlin (5,00 km)

10:50 – 15:00 Serwis A (Bemowo)

11:45 – 15:10 OS4 Autodrom Bemowo (5,20 km)
12:00 – 15:30 OS5 Autodrom Bemowo (5,20 km)

16:00 – 21:00 Serwis B (Karowa)

17:00 – 18:30 Przejazdy pokazowe Karowa
18:30 – 21:00 Kryterium Karowa

inf.pras.