Miroslav Zapletal po raz czwarty wygrał Baja Carpathia

Łącznie 83 załogi z Polski, Czech, Węgier, Danii i Francji wzięły udział w rajdzie Baja Carpathia, który odbył się w miniony weekend (30.04-1.05).

Info_Pras_Inter_Cars_Baja_Carpathia (4)

34 osoby rywalizowały w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. 23 zgłoszenia nadeszły do Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Z kolei w Pucharze Polski w Rajdach Baja uczestniczyło 26 zawodników – 2 motocyklistów, 14 quadowców i 10 zawodników w pojazdach UTV.

Info_Pras_Inter_Cars_Baja_Carpathia (7)

Wszyscy musieli zmierzyć się z ponad 300 km odcinków specjalnych, w tym, z liczącym 41 km, Poligonem. Dużą atrakcją dla kibiców był 6-kilometrowy odcinek medialny, który odbył się na błoniach Stalowej Woli.

Info_Pras_Inter_Cars_Baja_Carpathia (8)

Ostatecznie w RMPST najlepszy okazał się Miroslav Zapletal, który wygrał Baja Carpathia już po raz czwarty. Załoga Hummera okazała się najszybsza na wszystkich czterech odcinkach specjalnych. Na drugim stopniu podium znaleźli się Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik. Trzecie miejsce zajęli natomiast Zdeněk Pořízek i Marek Sýkora – z przewagą 3 sekund nad Włodzimierzem Grajkiem i Piotrem Brakowieckim.

Info_Pras_Inter_Cars_Baja_Carpathia (9)

W TH najlepsi byli Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski (w generalnej klasyfikacji zdobyli szóste miejsce). W T2 wygrali Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter, a w kategorii Open triumfowali Karol Mazur i Paweł Ścibor.

Info_Pras_Inter_Cars_Baja_Carpathia (10)

W drugiej rundzie Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych pierwsze miejsce zdobyli Tomasz i Filip Gołkowie. W Pucharze Polski w Rajdach Baja klasę UTV wygrali Mateusz Budziło i Tomasz Waloch w Polarisie RZR 1000. Najlepszym motocyklistą rajdu okazał się Krzysztof Jarmuż na Hondzie CRF 450X, natomiast najlepszymi quadowcami – Arkadiusz Lindner (Can-Am Renegade 1000) w Q4, Adrian Janik (Suzuki LTR 450) w Q2.

Info_Pras_Inter_Cars_Baja_Carpathia (11)

Wyniki Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych Baja Carpathia

1. Miroslav Zapletal/Bartosz Momot (CZ/PL) H3 Evo VII, 3:47.49

2. Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik-Persson (PL) BMW GPR Seria 1, +17.33

3. Zdeněk Pořízek/Marek Sýkora (CZ/SK) H3 Evo II, +20.22

4. Włodzimierz Grajek/Piotr Brakowiecki (PL) BMW X5, +20.25

5. Krzysztof Antończak/Andrzej Mańkowski (PL) Nissan Navara, +48.37 (1. TH)

6. Grzegorz Szwagrzyk/Jakub Moliter (PL) Mitsubishi Pajero, +51.18 (1. T2)

7. Marcin Sobiech/Inez Kieliba (PL) Mitsubishi Pajero, +56.14 (2. T2)

8. Aleksander Szandrowski/Rafał Płuciennik (PL) Nissan Patrol, +1:03.35 (2. TH)

9. Grzegorz Jankowski/Ernest Górecki (PL) Mitsubishi Pajero, +1:08.07 (3. T2)

10. Emil Grabowski/Łukasz Włoch (PL) Toyota Land Cruiser, +1:21.36 (4. T2)

Info_Pras_Inter_Cars_Baja_Carpathia (12)

Sponsorem rajdu Baja Carpathia był Inter Cars. Na tym spółka nie kończy swojej współpracy z Grupą 4×4, gdyż sponsorować będzie jeszcze następujące wydarzenia:

Warszawskie Safari, 24 – 26 czerwca 2016 w Warszawie (RMPST, RPPST, PPRB)

Baja Inter Cars, 21 – 23 października 2016 w Szprotawie i Żaganiu (RMPST, RPPST, PPRB, CEZ)