„Mistrzostwa Polski w turystyce samochodowej zakończone. W sobotę 16 listopada w Łodzi odbyła się Gala Mistrzów w turystyce i nawigacji samochodowej.

494
W Turystycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Turystycznym Pucharze Polski wzięło udział 294 kierowców i 313 pilotów reprezentujących 13 klubów i 6 okręgów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym. Zostało rozegranych 26 rund eliminacyjnych.
Automobilklub Bialskopodlaski w klasyfikacji zespołowej uplasował się na 2 miejscu. W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy automobilklub z Biała Podlaska zdobyli wysokie miejsca, wyjeździli obowiązkowe minimum 10 rund w tym 3 poza macierzystym okręgiem. O zawodnikach z automobilklub bialskopodlaskiego było słychać na imprezach organizowanych w różnych zakątkach Polski m.in. Warszawa, Poznań, Grudziądz, Kędzierzyn-Koźle, Ruda Śląska, Przasnysz.
Wyniki naszych zawodników:
3 miejsce w TSMP zdobyła Bartłomiej Parafiniuk w klasyfikacji kierowców
6 miejsce w TSMP zdobyła Agnieszka Sakowicz w klasyfikacji pilotów
8 miejsce w TSMP zdobył Marcin Rogulski w klasyfikacji kierowców.
Dodatkowo Bartek zdobył 2 miejsce w klasyfikacji najlepszy kierowca SZ czyli jazda zręcznościowa na czas. Jest to wynik dzięki licznym treningom na Tor Biała Podlaska – motoinfo, wydarzenia, sympatycy motorsportu, zawodnicy
Gratulujemy zwycięzcom i zawodnikom tak licznych startów i do zobaczenia w sezonie 2020.
Samochodowe rajdy turystyczne to sport dla każdego automobilisty. Wystarczy stworzyć 2 osobowy team (kierowca i pilot) i lubić podróżować. Startując w tego typu rajdach poznajemy piękne miejsca Polski. Organizator będzie prowadził nas drogami, aby pokazać i pochwalić się walorami swojego regionu. Do tego kierowcy muszą pokonać specjalne próby zręcznościowe na czas.”
Tekst: Marcin Rogulski
Korekta tekstu: Bartłomiej Parafiniuk
Zdjęcia: Marcin Rogulski