Mocny początek sezonu

Robert Lukas reprezentujący barwy OLIMP Motorsport, zajął siódme miejsce podczas pierwszego wyścigu Porsche Supercup na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Polak zaprezentował bardzo dobre tempo podczas rywalizacji koło w koło, jednak drobne kłopoty na starcie uniemożliwiły poprawę pozycji startowej.

Test Porsche Supercup

Od samego początku weekendu ekipa Förch Racing by Lukas Motorsport prezentowała bardzo dobre tempo, czego efektem była piąta pozycja Roberta w kwalifikacjach. Przed wyścigiem Polak liczył na walkę o podium, jednak spore zamieszanie na starcie – obrót jednego z rywali, a także kontakt z innym – sprawił, że musiał on trochę odpuścić, przez co dwóch innych zawodników zdołało znaleźć przed kierowcą z Bielska-Białej.

Porsche Mobil 1 Supercup Barcelona 2016

Podczas kolejnych okrążeń Lukas utrzymywał jednak tempo czołówki, by ostatecznie minąć linię mety zaledwie mgnienie oka za szóstym zawodnikiem. Na kierowców rywalizujących w najszybszym pucharze monomarkowym świata czeka jednak jeszcze osiem rund, więc niezmiernie ważnym w kontekście sezonu jest spora ilość punktów zdobytych w Hiszpanii.

 

Kolejny wyścig Porsche Supercup odbędzie się na legendarnym torze w Monte Carlo w niedzielę 29 maja.

Porsche Mobil 1 Supercup Barcelona 2016

Robert Lukas: – To dopiero pierwszy wyścig długiego sezonu, więc zależało mi na tym, aby dojechać do mety i może dlatego pojechałem odrobinę zbyt zachowawczo. W pierwszym zakręcie zostałem przyblokowany przez Michaela Ammermullera, a później zostałem uderzony przez Bena Barkera. Byłem w złym miejscu, w złym czasie, ale tak się zdarza w wyścigach. Kilka metrów dalej jeszcze inny kierowca się kręcił, przez co musiałem odpuścić. Ogólnie jednak tempo było dobre i jeśli w kolejnych wyścigach sprawy poukładają się po naszej myśli, to powinno być ok.

Porsche Mobil 1 Supercup Barcelona 2016

Kalendarz Porsche Supercup 2016

 

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)

29 maja – Monako

3 lipca – Austria (Red Bull Ring)

10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)

24 lipca – Węgry (Hungaroring)

31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)

28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)

4 września – Włochy (Monza)

23 października – USA (Circuit of the Americas)

inf.pras.

Dodaj komentarz