Motoryzacyjna premiera na Targach MOTO SHOW w Krakowie!

Pojazdy autonomiczne i latające, aplikacje mobilne, car-sharing, e-mobility, pojazdy o napędzie elektrycznym, wodorowym i hybrydowym, a także… absolutna gwiazda – Toyota Yaris GRMN, która właśnie na Targach MOTO SHOW w Krakowie będzie miała polską premierę! Wielkie święto moto świata, wprowadzające jego miłośników w przyszłość motoryzacji odbędzie się w dniach 19-20 maja w EXPO Kraków.

(1) Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR 

Moto-perełka

 

Gwiazdą tegorocznej wystawy będzie z pewnością Toyota Yaris GRMN, którą po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć właśnie w EXPO Kraków. Napędzana turbodoładowanym silnikiem 1,8 osiąga moc ponad 210 KM! To rasowy model wyczynowy, korzystający z osiągnięć technologicznych Toyoty, wypracowanych w Rajdowych Mistrzostwach Świata. O sportowym rodowodzie tego modelu świadczą między innymi 17-calowe obręcze kół BBS z lekkiego stopu, tarcze hamulcowe o zwiększonej średnicy oraz umieszczona centralnie sportowa rura wydechowa. Kolorystyka nadwozia obejmuje trzy kolory – biały, czarny i czerwony, będące barwami zespołu rajdowego Toyota GAZOO Racing.

(1) MOTO SHOW w Krakowie 2017 

Spotkaj i zobacz przyszłość

 

Premierowy pokaz Toyoty Yaris GRMN jest jedną z wielu atrakcji Targów MOTO SHOW w Krakowie. Na Zwiedzających czekają też pojazdy z zaawansowanymi systemami autonomicznej jazdy, samochody z silnikami elektrycznymi, których osiągi przewyższają te oferowane przez auta z najmocniejszymi benzynowymi jednostkami, nowinki technologiczne ułatwiające kierowcom życie i gwarantujące im spore oszczędności, a także setki ultranowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, transportowych i nowe podejście do przemieszczania się.

(1)Rafał Sonik

Eidola

 

Podczas targów motoryzacyjnych Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. elektryczne czterokołowce Eidola. To miejscy spryciarze, które zmieszczą się niemal wszędzie. Są przyjazne dla środowiska i niezwykle tanie w eksploatacji – pokonanie 100 km samochodem Eidola kosztuje tyle, co litr benzyny lub ropy.

(2) MOTO SHOW w Krakowie 2017 

Eagle Two

 

Uwagę Zwiedzających przykuje z pewnością bolid Eagle Two, następca Eagle One – pierwszego w Polsce pojazdu napędzanego energią słoneczną, który jest kwintesencją motoryzacyjnego jutra oraz elektryczny motocykl terenowy, skutecznie eliminujący problem zanieczyszczenia i hałasu towarzyszącego pracy silnika spalinowego. Organizatorzy przygotowali również pokaz autonomicznej jazdy, w której specjalistyczny system czuwa nad bezpieczeństwem kierowcy, pasażerów i uczestników ruchu drogowego. Na bieżąco monitoruje otoczenie pojazdu korzystając z kamer 360 stopni. Jeśli samochód natrafi na przeszkodę najpierw poinformuje o niej kierującego, a następnie jeśli nie zauważy żadnej reakcji, sam zahamuje.

(3) MOTO SHOW w Krakowie 2017 

Tuning, goście specjalni i… specjalne pokazy

 

Na Zwiedzających – oprócz wspomnianych wcześniej pojazdów przyszłości – czeka mnóstwo innych atrakcji:

 

– wyjątkowo rozbudowana i atrakcyjna w tym roku Strefa Tuning Show z niespotykanymi i egzotycznymi projektami zarówno z Polski, jak i zagranicy;

Bracia Collins

widowiskowe pokazy tradycyjnego driftu, przygotowane przez TurboWorks Drift Team – największą drużynę driftingową w Polsce, składającą się z zawodników startujących w ligach Drift Masters, Driftingowych Mistrzostwach Polski, lidze Drift Open oraz wielu innych imprezach) oraz driftu…ekologicznego, w którym kluczem do sukcesu wcale nie jest wysoka prędkość, lecz techniczne opanowanie pojazdu i bezpieczne wyprowadzenie go z poślizgu;

Eidola City

spotkania z gośćmi specjalnymi – ikonami motorsportu, w tym Rafałem „SuperSonik” Sonikiem i topowymi tunerami – m.in. braćmi Collins oraz Wojciechem „Wojtsenem” Malągiem;

 

zawody dla najlepszych kierowców ciężarówek i autobusów walczących o miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych UICR.

Terenowy motocykl elektryczny zespołu E-Moto AGH

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego najbliższą edycję:

Toyota Yaris GRMN Wojciech „Wojtsen” Maląg

https://youtu.be/5aQctD5RPYo

inf.pras.

Dodaj komentarz