Mówią po Banovcach!

Zapraszamy na kilka wypowiedzi zawodników po GSMP Banovce:

1. Marcin Wrona na 2. miejscu w Banovcach

019

Zagraniczne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jakie rozegrane zostały na Słowacji to pogodowa ruletka dla najmłodszego zawodnika Marcina Wrony, który podczas dwóch dni rywalizacji na trasie z Uhrovca na szczyt góry Jankov Vrsok zdobył 2. i 4. miejsce w klasie A-2000.

Marcin Wrona:

Sobotni wyścig zaczął się od małej „przygody” podczas 1. podjazdu treningowego, w wyniku której uszkodzeniu uległo przednie i tylne zawieszenie Hondy. Mechanicy SERAFIN- RS stanęli na wysokości zadania i w ciągu dwóch godzin pojazd został zreanimowany! Sprawnym już pojazdem uplasowałem się na 2. miejscu w swojej klasie przegrywając jedynie ze Słowakiem w potwornie szybkiej Fabii S2000 z napędem na 4 koła. Sobotni wynik pokazuje że zaangażowanie całej ekipy oraz walka do końca dają efekty.

Niedzielna, X eliminacja rozpoczęła się bardzo dobrymi podjazdami treningowymi, ale nad trasą wyścigu przyszła burza co zaowocowało ruletką oponiarską wśród zespołów i wywróceniem klasyfikacji do góry nogami. Stanąłem na starcie na oponach typu slick. Straciłem cenne sekundy i ostatecznie w niedzielę zajmuję 4. miejsce w klasie, ale nadal pozostaję liderem w swojej klasie w GSMP.

Chciałem podziękować również partnerom za wsparcie mojej drogi do zdobycia tytułu: KOMA Transport Spedycja, Momenti Italiani, Farutex, ABC Prawo Jazdy, MaxLift, Termar, Brand Group, Rzeszów Stolica Innowacji, La Grotta, Restauracje Kaktus oraz TVP 3 Rzeszów, które od początku sezonu jest moim patronem medialnym. Szczególne podziękowania należą się ekipie SERAFIN RS za wyjątkowo profesjonalną obsługę HONDY.

2. Roman Baran po Banovcach

Wyścigowy weekend na Słowacji przeszedł już do historii. Z całą pewnością wszyscy kibice zapamiętają go jako pogodową ruletkę, która zagrała Zawodnikom na nerwach. Rzeszowski kierowca Roman Baran startujący w klasie E1+2000 nie zaliczy tych zawodów do udanych.

13582083_1790939144517465_7070082869201517600_o

Roman Baran:

Słowackie rundy są zawsze świetnie przygotowane od strony organizacyjnej. Ważnym elementem na Banovcach jest idealnie przygotowana trasa, która jest techniczna i chyba pasuje wszystkim. Mój kolejny start w sezonie 2016 po krótkiej przerwie wiązał się z kolejnymi problemami z samochodem. Podczas niedzielnych startów do podjazdów wyścigowych pogoda spłatała nam figla i część najmocniejszej stawki (w tym ja) jechała tuż po ulewie gdzie asfalt w większości był jeszcze mokry ja wystartowałem na oponie – slick co przełożyło się na bardzo słaby czas. Walczymy dalej, chcemy wyeliminować wszystkie usterki i wszyscy w teamie wierzymy w dobre wyniki. Ja wciąż zapoznaje się z moim Lancerem i nabieram kolejnych kilometrów doświadczeń. W trakcie przygotowywania samochodu do podjazdów treningowych w niedzielę okazało się, że pękła mi tarcza hamulcowa i nie mogłem wystartować w pierwszym podjeździe, ale dzięki uprzejmości Andrzej Szepieńca, który pożyczył mi tarcze mogłem wystartować kontynuować mój start na Banovcach. Sobotni dzień zakończyłem na 6 pozycji w klasyfikacji E1+2000, niedziela to awans o jedno oczko i miejsce 5.

Kolejny wyścig Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jaki planuję pojechać to Korczyna. Niestety odpuszczam nadmorską eliminację w Sopocie. Za to pojawię się na Słowackiej eliminacji w Ostra Luka 26-28.08.2016 gdzie zaproszony jestem przez zespół L Racing. Dla moich kibiców nie tylko z Rzeszowa mam niespodziankę. Natomiast wystartuję w prologu Rajdu Rzeszowskiego, który odbędzie się już w ten czwartek! Na gorącym prawym fotelu zasiądzie mój serdeczny kolega Remigiusz Boczara. Zapraszam wszystkich do kibicowania na prologu jak i na całym rajdzie bo zapowiada się bardzo ciekawie. Na koniec nie może zabraknąć podziękowań dla moich sponsorów bez których moje starty nie byłyby możliwe: Miasto Rzeszów, Szik, Bendiks, Handlopex, B3Studio, Cutline, Motul, L Racing Liptak, L Sport, Carrera, Placard, MTD, Inter Cars, portalowi www.wyscigigorskie.pl oraz Gazecie Codziennej Nowiny, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników w GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy.

3. Exact Systems ze zmiennym szczęściem w Banovcach

W miniony weekend na słowackiej trasie z Uhrovca na szczyt góry Jankov Vrsok rozegrane zostały 9 i 10 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w których wystąpiło dwóch zawodników Exact Systems Race & Rally Team – Paweł Gos i Rafał Serafinowicz.

Pawel_Gos_Banovce

W grupie A, liderujący przed słowackimi zawodami, Paweł Gos odniósł sukces w pierwszym dniu rywalizacji na 3700 metrowej trasie ustępując jedynie swojemu koledze w Fabii WRC. Niedziela to niestety przygoda tuż przed metą i strata czasu, która zepchnęła kierowcę Mitsubishi Lancera Evo VIII na daleką pozycję w klasyfikacji generalnej i w grupie A.

Paweł Gos

W Banovcach w mój plan zakładał bezpiecznie dojechać do mety obu wyścigów. W sobotę udało się zrealizować założenia i zająć 2 miejsce tuż za Ondrejem, który okazał się zwycięzcą drugiego dnia. To był dobry dzień i już nie mogłem doczekać się na niedzielę. Drugi dzień zaskoczył nas ruletką oponiarską i pogodową. Po wysokiej lokacie w sobotę miałem apetyt na generalkę. Niestety ostatni podjazd i PO22 okazało się dla mnie pechowe tuż przed metą. Uszkodziłem koła na wysokich krawężnikach i dobrze, że w ogóle dojechałem do mety zaliczając wyścig. Teraz trzeba szybko zapomnieć o niepowodzeniu i w Sopocie przypieczętować tytuł Mistrza Polski gr. A GSMP 2016. Cieszę się z wysokiej frekwencji zawodników, choć pod względem kibiców nic nie przebije w tym roku Limanowej. Banovce były dla nas najtrudniejszym wyzwaniem sportowym oraz logistycznym. Mamy 2 weekendy do końca i 4 wyścigi. Dziękuję moim partnerom za wsparcie startów w wyścigach górskich: Exact Systems, Control+Rework Service, Work Service, Metabond, Plus, Anex, Monko Coffee, Spark Promotions oraz Moto. Naszym partnerem medialnym w tym sezonie jest portal WyscigiGorskie.pl, na którym znajdziecie wszystkie informacje podczas zawodów. Podziękowania należą się też kibicom za wspaniały doping na Słowackiej trasie na szczyt góry Jankov Vrsok. Czeka nas chwila przerwy i widzimy się już 19-21 sierpnia w Sopocie.

4. Dwa dni zmagań na Słowacji Magda Wilk może uznać za udane. Zarówno podczas sobotnich jak i niedzielnych podjazdów zajęła odpowiednio 1. i 2. miejsce w Clio Cup. Z kolei w klasie Pań dwa razy była trzecia a w klasie A/FIA-2000 otarła się o podium będąc czwarta w sobotnim wyścigu.

  komunikat6

Magda Wilk: Start w Banovc’ach to kolejny krok do osiągania jak najlepszych wyników! Super frekwencja – ponad 100 załóg na trasie, i super odcinek – techniczny ale partiami bardzo szybki. Ku mojemu zdziwieniu całkiem nieźle siadł mi w głowie. Pierwszy dzień i pierwsza runda to też bardzo dobre czasy i finalnie 1. miejsce w Clio Cup i 4 w klasie A-2000. Niedziela miała być przełomowa i chciałam urwać jeszcze te co najmniej 2-3 sekundy ale niestety nagła ulewa spłatała małego figla chociaż w klasyfikacji generalnej byłam 42 na 95 zawodników, co bardzo cieszy. W sumie to warunki były dość dobre ale chyba głowa nie do końca pracowała jak należy. Auto jechało perfekcyjnie! Zmiany, które wprowadziliśmy powodują, że wreszcie mogę nawiązać walkę. Dość szybko przy każdym podjeździe osiągam prędkość a teraz muszę popracować nad niuansami. W sumie to już jestem tak zakręcona na punkcie tych wyścigów, że w poniedziałek pierwsze co to włączyłam film z trasy z kolejnej rundy. Niestety Sopot stoi pod wielkim znakiem zapytania i bez wsparcia z zewnątrz będziemy musieli odpuścić obie rundy. Będziemy jednak walczyć do końca i jeśli tylko uda się pozyskać partnerów to jedziemy szczególnie, że trasa podobno jest bardzo prorajdowa!

komunikat5

Duże podziękowania dla całego teamu za jak zwykle fajny, owocny weekend i dla moich partnerów, którzy razem ze mną ścigali się na trasie słowackich Banovc’ów: RallyAddict, 2BRally, motocaina.pl, WrOOOOm TV oraz Automobilklub Polski w tym Koło Młodych Automobilklubu Polski.

 komunikat8

Kolejne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wyjątkowo odbędą się nad morzem. W dniach 19-21 sierpnia zawodnicy przemierzą trasę z Sopotu do Gdyni, gdzie odbędzie się przedostatni wyścigowy weekend. Finał Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski już we wrześniu w Korczynie.

Wyniki i dodatkowe informacje o AUTOPOLA Jankov vŕšok 2016 : www.jvrsok.sk

Zapraszam do kibicowania!

Magda Wilk

www.facebook.com/wilkrally

 komunikat4

Informacje o zawodniczce:

Magda Wilk – kierowca rajdowy i wyścigowy a przede wszystkim kobieta, zakręcona na punkcie samochodów. W latach 2006-2009 startowała w Pucharze Kia Picanto – Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, kończąc sezon 2009 na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej. Po czterech latach startów w Pucharze postanowiła zamienić europejskie tory na odcinki specjalne, debiutując w 2011 roku jako kierowca w jedynym w tym czasie kobiecym zespole w Rajdowym Pucharze Polski – Wilk & Żuk Rally Team. Wielokrotnie stawała również na podium w Rajdowym Pucharze Polski, startując jako pilotka w sezonach 2010 i 2011. Lata 2012-2014 to głównie starty na „prawym fotelu” w rajdach samochodów klasycznych m.in. w takich autach jak Alfa Romeo GTV, Opel Kadett GT/E czy BMW E30 M3. W sezonie 2015 powróciła na odcinki specjalne w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska w nowozbudowanym BMW E30 318 IS. W sezonie 2016 zawodniczka Automobilklubu Polski zamieniła tylnonapędowe BMW na Renault Clio Sport i z sukcesem zadebiutowała w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski zdobywając trzecie miejsce w swoim pierwszym starcie (klasa A-2000). Plany na przyszłość to kontynuacja startów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Kalendarz Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016

 

Data Nazwa Miejsce
13 – 15.05.2016 42. Bieszczadzki Wyścig Górski Załuż
20 – 22.05.2016 Moris Cup Jahodna Jahodna
24 – 26.06.2016 3. Wyścig Górski Magura Małastowska Małastów
8 – 10.07.2016 8. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą Limanowa
29 – 31.07.2016 AUTOPOLA Jankov vŕšok Banovce
19 – 21.08.2016 19. Grand Prix Sopot Gdynia – Sopot
23 – 25.09.2016 13. Wyścig Górski Prządki Korczyna

 inf.pras.