Mówili przed Barbórką

Rajd Barbórka trwa w najlepsze, a my zapraszamy do zapoznania się z tym, co zawodnicy mówili przed rozpoczęciem tego niezwykłego święta motoryzacji w naszym kraju:

1.

JAREK I MARCIN SZEJA STARTEM W POLSCE ZAKOŃCZĄ ROK 2015

Szeja - Foto 1 (Autor GK Forge RT)

Przed braciami Szeja jeszcze jeden tegoroczny start. Po występie w Rajdzie Wisły teraz zespół po raz drugi wraca na polskie odcinki specjalne. Okazją do tego będzie rozpoczynający się już jutro 53. Rajd Barbórka. Subaru Impreza obsługiwane przez stajnię rajdową ROTO zasili mocno obsadzoną Klasę 3. Impreza, która tradycyjnie zamknie sezon sportów samochodowych to siedem odcinków specjalnych i w sumie niewiele ponad 20 km rywalizacji, ale ogromne sportowe emocje są w ten weekend gwarantowane. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji.

Jarosław Szeja: “Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do podziękowania polskim kibicom za cały sezon, jak właśnie Barbórka Warszawska. Mieliśmy cały czas wsparcie naszych rodaków, więc to dla nas bardzo ważne, że uda nam się tutaj pojawić. Jest to prestiżowy rajd w którym wynik na pewno będzie smakował, jednakże nie chcielibyśmy stwarzać sobie dodatkowej presji. W tym roku przechodzimy do najmocniejszej klasy, w której mamy Mistrza Europy i czołówkę RSMP. Chcemy mieć możliwie jak najwięcej frajdy z samej jazdy i chcemy, żeby udzieliło się to również kibicom.

Szeja - Foto 2 (Autor GK Forge RT)

Oczywiście nie zmienia to faktu, że Karowa jest przysłowiową „wisienką na torcie”, z którego każdy
z nas chciałby zabrać swój kawałek. Liczę na to, że właśnie na Karowej będziemy mogli podsumować ten rok, ale do tego jeszcze bardzo ciasna i kręta droga. Odcinki mają charakterystykę, na której ja jeszcze kiepsko czuje się w czteronapędowym samochodzie, więc start potraktujemy również treningowo

Naszymi partnerami na Barbórce będą, tak jak w cały sezonie: GK FORGE – obróbka plastyczna metali, SATJAM – producent blachodachówki, DARMA, DECO-CAR, EUROGOLD, MINIMAX oraz ROTO. Bądźcie z nami w najbliższy weekend w Warszawie!”

Marcin Szeja: “Na koniec sezonu został nam bardzo fajny akcent w postaci Barbórki, naszego legendarnego polskiego rajdu. Po zeszłorocznym starcie w Fieście R2 teraz stajemy do walki w Klasie 3, ze wszystkimi najmocniejszymi zawodnikami i samochodami. Nasze Subaru nie będzie mieć, aż tyle mocy co czołówka, ale Barbórka jest nieprzewidywalna, więc mam nadzieję, że pojawimy się na ul. Karowej. Przed Jarkiem duże wyzwanie na ciasnych i technicznych, a do tego bardzo krótkich próbach, a mnie więcej pracy tym razem czeka chyba na dojazdówkach, żeby nie popełnić błędu w Warszawskim tłoku. Tak czy inaczej czekają nas piękne sportowe emocje, a razem z Jarkiem damy z siebie wszystko, żeby godnie podziękować kibicom.”

Szeja - Foto 3 (Autor Marcin Bujok)

 

2.

GO+Cars Colin Team wystartuje w 53.Rajdzie Barbórka

003 kopia

Już w najbliższą sobotę Jakub ‘Colin’ Brzeziński i Grzegorz Olchawski wystartują Fordem Fiestą R5 w kultowym, 53. Rajdzie Barbórka w Warszawie. Dla poznańskiego kierowcy to doskonale podsumowanie tegorocznego sezonu i możliwość zaprezentowania się przed stołeczną publicznością.

Mimo iż Rajd Barbórka nie jest zaliczany do żadnych klasyfikacji i jest de facto imprezą towarzyską, to co roku na jego starcie pojawiają się najlepsi kierowcy rajdowi, wyścigowi i rallycrosowi, aby zaprezentować się licznie zgromadzonym kibicom. Kulminacją jest odcinek specjalny na ul. Karowej w Warszawie, na którym gromadzi się kilkadziesiąt tysięcy widzów, aby podziwiać wieczorem przejazdy swoich idoli. Atmosfera tego miejsca jest magiczna, a komentujący zmagania załóg Krzysztof Szaykowski zwany Szayą podgrzewa ją do czerwoności.

Kuba ‘Colin’ Brzeziński: Rajd Barbórka to dla nas wspaniałe podsumowanie sezonu, który dla mnie był spełnieniem marzeń. Mogłem rywalizować w najlepszymi kierowcami rajdowymi w kraju na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w świetnym Fordzie Fiesta R5. Barbórka to impreza specyficzna, rozgrywana na krótkich i trudnych technicznie odcinkach specjalnych, gdzie każdy najmniejszy błąd może zaważyć na końcowym wyniku. Jedziemy tu głównie by dobrze się bawić i podziękować za cały rok naszym sponsorom, bez których nie mógłbym startować w RSMP. Są to: GO+Cars, Motul Polska, Atlas Ward, Pirelli, OFM, Inter-Optyk , Eko-Wtór oraz Stec Karton i Buscentrum.pl

colin_mini

Grzegorz Olchawski: Moje plany na sezon 2016 to straty za kierownicą Audi S2 Quattro w Mistrzostwach Polski w klasie historycznej, a także w imprezach typu Power Stage Bednary. Bardzo się cieszę z zaproszenia mnie przez Colina na prawy fotel Fiesty. Na co dzień GO+Cars wspomaga jego starty i rozwój kariery. Mam nadzieję, że przyszły sezon pokaże iż Kuba jest jednym z najszybszych polskich kierowców rajdowych i przy odpowiedniej pomocy szybko osiągnie sukces.

 

53.Rajd Barbórka rozgrywany 12 grudnia (sobota) to siedem odcinków specjalnych, w tym nowość w postaci dwukrotnego przejazdu OS-u przy Stadionie Narodowym. Poza tym zawodnicy zaprezentują się na Torze Służewiec i Autodromie Bemowo. Od godziny 17.00 rozpoczną się pokazowe przejazdy na ulicy Karowej. Transmisję bezpośrednią przeprowadzi TVP Sport. Łącznie w zawodach weźmie udział 130 załóg.
Więcej na temat imprezy: www.barborka.pl

Jakub „Colin” Brzeziński to 29- letni kierowca mieszkający w Poznaniu. Ma na swoim koncie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski 2014. Wielokrotnie wygrywał w RPP, a także był najszybszym kierowcą samochodów przednionapędowych w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Swój pseudonim zawdzięcza tytułowi Mistrza Polski w wirtualnej grze Colin McRae.

olchawski_colin

3.

Daftracing na 53 Barbórce Warszawskiej – Michał Ratajczyk/Jędrzej Szcześniak
Film: https://www.youtube.com/watch?v=fHViV1df_2I&feature=youtu.be
Już w sobotę rusza 53 edycja Rajdu Barbórka 2015. Na wymagających jak co roku odcinkach warszawskiego klasyka pojawi się 89 załóg, w tym ekipa Daftracing w składzie Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak, która do rywalizacji stanie w Mitsubishi Lancerze Evo IX.
Tegoroczny rajd rozegrany zostanie na czterech docinkach specjalnych. Absolutną nowością jest próba rozgrywana na PGE Narodowym, który przejeżdżany będzie dwukrotnie podobnie jak odcinki Służewiec oraz Bemowo.
Wisienką na torcie jak co roku ma być Kryterium Asów na ulicy Karowej, które zakończy tegoroczny sezon sportu samochodowego w Polsce. Zawodników na tym odcinku zlokalizowanym kilkaset metrów od Pałacu Prezydenckiego będzie można podziwiać już od godziny 17:00.
Kryterium Asów rozpocznie się punktualnie o godzinie 19:00 i mamy nadzieję zobaczyć w nim załogę Daftcode Michała Ratajczyka i Jędrzeja Szcześniaka, którzy w ubiegłorocznym kryterium zajęli 4 miejsce tuż za podium przegrywając z Tomaszem Kucharem czy Kajetanem Kajetanowiczem.
Na stronie internetowej www.barborka.pl w dziale kibice można znaleźć wszystkie mapki oraz pełną rozpiskę dla fanów, którzy chcą kibicować ekipie Daftracing podczas Barbórki 2015.

Michal_Ratajczyk

Michał Ratajczyk:
53 Rajd Barbórka to będzie mój urodzinowy prezent, dlatego chciałbym wykorzystać tą okazję i wspólnie świętować z kibicami podczas ostatniego odcinka na Karowej. Jestem bardzo zadowolony, że będziemy rywalizowali z blisko 90 zawodnikami w 53 edycji jednego z najstarszych rajdów w Polsce. To impreza dla mnie szczególna. Jako mały chłopiec, kibicowałem zawodnikom wspólnie z moim tatą, który zabierał mnie co roku na odcinki. Teraz sam mam okazję walczyć o najwyższe lokaty. Zwłaszcza Karowa to miejsce wyjątkowe, chyba dla każdego człowieka związanego z motorsportem. Rajd jedziemy razem z Jędrkiem Szcześniakiem Lancerem Evo IX w specyfikacji R4. To to samo auto którym zdobyłem tytuł Mistrza Polski w grupie N GSMP 2015. Podczas czwartkowych testów udało się przetestować zawieszenie dostarczone przez nowego partnera Daftracing firmę AKmotorsport.net. Auto spisuje się świetnie i chciałbym, aby tak zostało aż do wieczora w sobotę. Test zaliczony, teraz czekamy na bojowy test nowego zawiasu i załogi. Jak zwykle firma 7Motorsprot staje na głowie, żeby przygotować nasze auto do startu, a sponsorzy Daftcode, Kwejk.pl, Technic System i Kaszynski.pl Transport i Logistyka dołożyli się do sukcesu jaki zamierzamy osiągnąć. Chciałbym również w imieniu zespołu podziękować Krzysztofowi Wiklińskiemu za udostępnienie samochodu. W związku z 4 miejscem w sezonie 2014 na Karowej, tym razem damy z siebie wszystko. Cel jaki sobie stawiamy to sprostać odcinkom i mocnej konkurencji. Do zobaczenia na Karowej! Zapraszamy na nasz profil FB, gdzie będziecie mogli śledzić najświeższe informacje z odcinków – https://www.facebook.com/daftracing

Jędrzej Szcześniak:
Cieszę się, że już za chwilę rusza 53 Rajd Barbórka. To impreza, która w ubiegłym roku przypadła mi mocno do gustu. Znowu wystąpimy zespołem Daftracing. Za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX zasiądzie Michał Ratajczyk, a ja postaram się poprowadzić go do sukcesu, który w ubiegłym roku mieliśmy o włos. Celujemy w jak najlepszy wynik, ale oczywiście to jest rajd i zakładanie jakiegoś scenariusza przed byłoby niepoprawne. Zakończenie sezonu sportu samochodowego w Polsce jak co roku odbywa się w Warszawie. To moje rodzinne miasto, a więc liczymy na rzesze kibiców, którzy pojawią się na odcinkach specjalnych i oczywiście na Karowej i przed ekranami telewizorów, ale także na profilu Facebook https://www.facebook.com/daftracing. Jesteśmy zwarci i gotowi. Forza Daftracing i full throttle.

4.

Marcin Górny i Zbigniew Cieślar przed Rajdem Barbórka
W najbliższy weekend Warszawa oprócz stolicy kraju, stanie się także stolicą sportu samochodowego. Na 53. Rajd Barbórka zjadą czołowi polscy zawodnicy rajdów samochodowych i wyścigów. W tym roku zobaczymy na starcie również Marcina Górnego i Zbigniewa Cieślara – Mistrzów Polski Klasy 4F.
MGórny foto - autor Tomasz MacherzyDski
Marcin Górny: „Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki naszym sponsorom, możemy jeszcze pojawić się w tym roku na rajdowych trasach. Sezon RSMP zakończył się dla nas bardzo pozytywnie i chcemy naszym partnerom i wszystkim, którzy nas wspierali podziękować tutaj dobrym wynikiem. Zadanie nie będzie proste, ponieważ mamy naprawdę mocną obsadę, a dla mnie będzie to debiut, ale jesteśmy naprawdę mocno zmotywowani. Karowa pozostaje na tą chwilę w sferze marzeń, ale w sobotę damy z siebie wszystko, żeby pojawić się na tej legendarnej rajdowej ulicy.

W Barbórce wspierać nas będą: Kebab Ahmed, ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A oraz Tor kartingowy Zyg-Zak.”

Zbigniew Cieślar: „Będzie to już któraś z kolei moja Barbórka, ale zawsze tutaj przyjeżdżam z dużą przyjemnością. Przed nami zapoznanie z trasą, ale już czuć tą atmosferę. Mam nadzieję, że jazdą damy sobie i kibicom dużo emocji. Cieszę się bardzo, że będę mógł towarzyszyć Marcinowi w jego debiucie, a mam nadzieję, że moje doświadczenie z poprzednich edycji się tutaj przyda. Cześć trasy bardzo dobrze znam, ale na naszą korzyść działa też to, że pojedziemy całkowicie nowy odcinek. Za tydzień odbieramy puchar za Mistrzostwo Polski w swojej klasie, co już jest piękne, ale jak każdy polski zawodnik chcielibyśmy wywalczyć jedną nagrodę – awans do rywalizacji na Kryterium Asów ulicy Karowej. Taki jest dla nas najważniejszy cel w ten weekend i liczymy, że wasze zaciśnięte kciuki bardzo nam w tym pomogą.”

5.

Rafał Kręcioch i Marcin Roik pojadą swoją pierwszą Barbórkę
W stawce prawie 90 załóg zgłoszonych do 53. Rajdu Barbórka znalazła się także czołówka Klasy 4F. Dla wicemistrzów rywalizacji Fiest, Rafała Kręciocha i Marcina Roika najbliższy weekend będzie debiutem na warszawskich odcinkach specjalnych. Ten duet, już nie raz w tym roku zaskoczył kibiców doskonałym tempem i miejmy nadzieję, że na Barbórce znów sprawią niespodziankę.

RKr_cioch - Foto 001 (Autor Jakub Rozmus)

Rafał Kręcioch: „Ten sezon okazał się dla nas bardzo pozytywny, więc nadszedł czas na realizację jeszcze jednego marzenia. Za każdym razem, gdy przyjeżdżałem oglądać Barbórkę (a byłem tutaj jako kibic już sześć razy) obiecywałem sobie, że kiedyś tutaj ja też wystartuje. Ten dzień w końcu nadszedł. Tak, jak większość tegorocznych rajdów, będzie to dla mnie debiut, ale cieszę się na nadchodzący weekend. Nie zabraknie tutaj załóg z 4F, więc można powiedzieć, że będzie to taka mini runda RSMP.

Jak każda załoga, my też mamy nadzieję na dobry wynik, ale nie stawiamy sobie konkretnego celu. Dobrze mi się jeździ na takich odcinkach, ale urok Barbórki jest taki, że nawet najmniejszy błąd, przekreśla wynik, więc priorytet to pojechać z „chłodną” głową i czysto. Mam nadzieję, że uda nam się powalczyć w stawce Fiest i naszej Klasie, i że pokażemy się z dobrej strony.

RKr_cioch - Foto 002 (Autor Jakub Rozmus)

Dziękuję całej mojej rodzinie, która w Warszawie, też będzie ze mną i firmie Evo-Tech, za pomoc i przygotowanie samochodu.”

Marcin Roik: „Bardzo się cieszę, że pojawiła się jeszcze okazja, żebyśmy jeszcze raz w tym roku wsiedli z Rafałem do rajdówki. Rajd to bardzo nietypowy, ale myślę, że każdy chciałbym mieć go w swoim „rajdowym CV”. Dla mnie będzie to pierwsza Barbórka, więc emocje i wyzwanie jest spore. Z jednej strony krótkie próby, a z drugiej dojazdówki prowadzące przez centrum miasta, więc cały czas trzeba być skupionym. Lista zgłoszeń jest bardzo mocna, a wszystkie załogi mają taki sam cel, więc nie będzie to łatwe zadanie. Liczę na ogromną przyjemność z jazdy i trzymam kciuki, że to właśnie Karowa będzie naszym ostatnim przejechanym odcinkiem 53. Rajdu Barbórka. Do zobaczenia w stolicy i bądźcie z nami!”

RKr_cioch - Foto 003 (Autor Jakub Rozmus)

6.

Waldemar Kluza i Daniel Stawiarski przed 53. Rajdem Barbórka

Waldek Kluza i Mitsubishi Colt wracają do rajdów. Ten duet na co dzień rywalizuje w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, ale naszego zespołu nie mogło zabraknąć na Barbórce. Skład załogi po raz kolejny uzupełni Daniel Stawiarski. „Mały” Colt będzie miał w Klasie 3 bardzo silnych rywali, ale mocy pod maską i serca do walki na pewno mu nie zabraknie.

WKluza Foto 01 (Autor Agnieszka WoBkowicz)
Waldek Kluza: „Start w Barbórce to już dla mnie tradycja, więc nie wyobrażam sobie w inny sposób zakończyć sezon. Niestety ostatnia edycja nie okazała się dla nas szczęśliwa i jazdę zakończyliśmy awarią, ale teraz czeka nas już całkiem inna historia. Mam nadzieję, że w końcu przyszedł czas, żeby z dobrym wynikiem ukończyć Barbórkę. Jesteśmy po kilku dniach testów i dobrze przygotowani. Nasz cel jest jeden, wywalczyć miejsce, które da nam awans na ulicę Karową.

WKluza Foto 02 (Autor Agnieszka WoBkowicz)
Barbórka to bardzo nieprzewidywalny rajd, więc zobaczymy ile z tego planu uda się wykonać. Mamy w tym roku całkowicie nowy odcinek, więc szanse będę bardziej wyrównane. Mam nadzieję, że pogoda będzie łaskawa na tyle, że nie sprezentuje nam śniegu. A przede wszystkim liczę na piękne sportowe emocje. Zapraszam do kibicowania i śledzenia naszego profilu facebook.com/KluzaRT.
Partnerami zespołu podczas 53. Rajdu Barbórka są: ProfiAuto, Stalco, TRW, Planeta-Budowlana.pl, AutoCzesciValdi.pl, Millers Oils, Rally-Tech.pl, Kopalnia Mocy oraz Buchti.pl”

WKluza Foto 03 (Autor Agnieszka WoBkowicz)

7.

Debiut Gołka i Ćwięczka w Barbórce Warszawskiej
Już w najbliższą sobotę wystartuje 53 edycja Rajdu Barbórki Warszawskiej. Prestiżowa impreza kończąca sezon sportów motorowych w Polsce, jak co roku ściąga do stolicy najlepszych kierowców rajdowych i wyścigowych.

Równo 130 zgłoszonych załóg, zapowiada duże emocje dla zawodników i przede wszystkim dla kibiców. W tegorocznej edycji z numerem 85 zadebiutują na Warszawskich trasach Mateusz Gołek i Radek Ćwięczek. Załoga, znana ze startów w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, pojedzie Fordem Fiestą R2 w klasie 1. Zapraszamy do kibicowania załodze Finish-A Racing Team!

Finish A Racing Team

Mateusz Gołek: Start w Rajdzie Barbórka był jednym z moich marzeń. Co roku oglądałem relację ze słynnej Karowej z zapartym tchem. Mimo, że Rajd ma bardziej formę KJS niż prawdziwego rajdu to jest w nim coś magicznego co przyciąga od wielu lat krajową czołówkę kierowców rajdowych i wyścigowych.
Cieszę się, że będę mógł razem z Radkiem konkurować na tych samych trasach co Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz i wielu wielu innych wspaniałych kierowców.
Nie nastawiamy się na jakieś spektakularne wyniki bo są to moje początki rajdowe i będzie to dopiero trzeci start Fiestą ale liczę, że będzie mnóstwo frajdy z jazdy i dobrej zabawy – a to jest przecież najważniejsze 😉
Liczymy też na mocny doping kibiców !!! Do zobaczenia już w sobotę w Warszawie

Radek Ćwięczek: Jestem bardzo zadowolony z tego ze startuje wraz z Mateuszem w tym kultowym rajdzie! To była trochę zaskakująca propozycja dla mnie, żeby wsiąść na prawy, ale nie zastanawiałem się długo, bo w 2005 roku tak właśnie zaczynałem moją przygodę z motorsportem. To będzie masz debiut i już nie mogę się doczekać pierwszych kilometrów. Jedziemy fantastycznym samochodem – Fordem Fiestą R2, którą Mateusz startował w Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki i rok temu w Wielickim Memoriale. Chcemy dobrze się bawić, co nie oznacza wolnej jazdy! Będziemy walczyć! Liczymy na doping kibiców z GSMP, bo jesteśmy jedną z trzech 100% załóg z “gór”! Trzymajcie kciuki i do zobaczenia!`

inf.pras.

Dodaj komentarz