Myszkowski i Lewandowski w słynnym wyścigu 24-godzinnym w Spa

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski wystartują w najbliższy weekend w słynnym, 24-godzinnym wyścigu samochodowym na belgijskim torze Spa-Francorschamps, czwartej rundzie mistrzostw Blancpain GT Series Endurance Cup, z zamiarem walki o kolejne podia w tym sezonie.

Mistrzowie Polski rywalizują w tym roku w pełnym cyklu tej długodystansowej serii w barwach zespołu ARC Bratislava, zmieniając się za kierownicą 550-konnego Lamborghini Huracana GT3 ze Słowakiem Miro Konopką. W te same weekendy wyścigowe Myszkowski i Lewandowski ścigają się także w duecie w towarzyszącym serii BES pucharze Blancpain Super Trofeo Lamborghini w Huracanie LP 620-2 Super Trofeo o mocy 620 KM. W tabeli zajmują tam trzecie miejsce w swojej klasie.

Podczas dwóch pierwszy rund tego sezonu Polacy wywalczyli podia w trzygodzinnych wyścigach na włoskim torze Monza i brytyjskim Silverstone, z kolei podczas trzeciej rundy, na francuskim Paul Ricard, finiszowali na podium w Super Trofeo. Powtórzenie tych sukcesów w ten weekend nie będzie łatwe. Do zmagań 24-godzinnych w Spa wystartuje bowiem aż 65 załóg, z kolei do rywalizacji w pucharze Lamborghini blisko 50. Celem Polaków ponownie jest jednak pierwsza trójka.

„Bardzo lubię Spa – mówi Teodor Myszkowski. – To tor, który ma swoje tajemnice. W wielu szybkich zakrętach trzeba wyjeżdżać dwoma kołami poza białe linie, dzięki czemu można sporo zyskać, ale żeby to zrobić, trzeba się przełamać. Po czerwcowym starcie tutaj w mistrzostwach Beneluksu mamy bazowe ustawienia samochodu, chociaż będziemy musieli dopracować je jeszcze w czwartek szukając kompromisu pomiędzy prowadzeniem i żywotnością opon. Niespodzianki może zgotować także zazwyczaj kapryśna tutaj pogoda, ale to także ma swój urok. Przeanalizowaliśmy dokładnie ostatni start we Francji i wyciągnęliśmy sporo wniosków, które powinny pomóc nam w walce o kolejne podium.”

„Wyścig 24-godzinny to wyjątkowe zmagania, szczególnie, jeśli odbędzie się przy zmiennej pogodzie – dodaje Andrzej Lewandowski. – W przypadku tak długiej rywalizacji liczy się nie tylko tempo na torze, ale także niezawodność samochodu, praca całego zespołu i powtarzalna, bezbłędna jazda kierowców. Tym bardziej, że Spa to tor, na którym nawet najmniejszy błąd oznacza sporą stratę czasową. To także po prostu rewelacyjny obiekt z punktu widzenia kierowcy. Zakręt Eau Rouge znają chyba wszyscy. Dojeżdżamy do niego na szóstym biegu, przy grubo ponad 200 km/h, lekko hamujemy przed podjazdem, a później czujemy się jak na kolejce górskiej. To niesamowite miejsce.”

Pierwszy wyścig Super Trofeo już w piątek o godzinie 15:45. Drugi w sobotę o 12:40. Bezpośrednie relacje z obu na oficjalnej stronie squadracorse.lamborghini.com/en/live . 24-godzinny wyścig Total 24 Hours of Spa rozpocznie się w sobotę o 16:00. Bezpośrednia relacja z całych zmagań na stronie www.blancpain-gt-series.com/live i kanale YouTube www.youtube.com/user/gt1world .

Relacje śledzić będzie można także na antenach Eurosportu. Sobotę od 16:30 do 17:30 w Eurosporcie 2 i od 17:30 do 19:55 w Eurosporcie 1 oraz w niedzielę od 11:30 do 12:15 w Eurosporcie 1 i od 15:00 do 16:45 w Eurosporcie 2.

Dodaj komentarz