Najlepsi polscy rajdowcy ponownie na Śląsku

Rajd Śląska – zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Tyskiej ponownie znalazły się w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2019 śląska runda krajowego czempionatu została zaplanowana na weekend 5-7 września.

W ubiegłym tygodniu, podczas gali PZM zaprezentowano projekt kalendarza RSMP. Rajd Śląska już po raz trzeci z rzędu ma stanowić jeden z etapów walki o miano najlepszej rajdowej załogi w Polsce. Po raz kolejny Polski Związek Motorowy pozytywnie ocenił tę imprezę, a także obdarzył zaufaniem jej organizatorów.

Rajd Śląska rozgrywano już w październiku, a także na początku lipca, a w 2019 roku rajdowe emocje czekają kibiców na Śląsku w weekend 5-7 września. Podobnie jak w ubiegłym roku impreza tyskiego Automobilklubu ma być rundą aż trzech rajdowych cykli: mistrzostw Polski, mistrzostw Śląska, a także historycznych mistrzostw Polski, co oznacza, że na trasach województwa śląskiego ponownie zobaczymy przepiękne, historyczne rajdówki z duszą.

Przed działaczami Automobilklubu Ziemi Tyskiej tygodnie intensywnej pracy i rozmów z partnerami, niezbędnych by dopiąć sprawy organizacyjne i finansowe, co ma zapewnić obecność Rajdu Śląska w finalnej wersji rajdowego kalendarza w sezonie 2019.

– Organizacja rajdu to skomplikowane przedsięwzięcie, wymagające wielu miesięcy pracy i zaangażowania wielu podmiotów. Już zaczynamy intensywną pracę, by w województwie śląskim po raz kolejny zorganizować imprezę sportową na najwyższym poziomie, która ponownie będzie atrakcją dla mieszkańców i fanów motoryzacji – mówi Grzegorz Wróbel, prezes Automobilklubu Ziemi Tyskiej.

Projekt kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019:

  • 26-28 kwietnia: Rajd Świdnicki-KRAUSE (asfalt)
  • 31 maja-2 czerwca: Rajd Nadwiślański (asfalt)
  • 28-30 czerwca: Rajd Polski (szuter)
  • 12-14 lipca: Rajd Elektrenów (szuter)
  • 8-10 sierpnia: Rajd Rzeszowski (asfalt)
  • 5-7 września: Rajd Śląska (asfalt)
  • 4-6 października (Rajd Dolnośląski)
Warto podkreślić, że jest to projekt kalendarza, co oznacza, że ostateczna wersja może się jeszcze zmienić i nie wszystkie z wymienionych imprez się w nim znajdą.
inf.pras.