„Nigdy nie zapomniałem, że jestem Polakiem!”

Lukas Drozdowicz, polski kierowca wygrywający narodowe serie wyścigów samochodowych Tajlandii, zamierza rywalizować w białoczerwonych barwach. O wsparcie tej idei, za pomocą finansowania społecznościowego, postanowił poprosić także polskich kibiców. Wynik zbiórki będzie miał duży wpływ na możliwość realizacji celu, a uczestnicy mają szansę stać się współautorami sukcesu.

Fot_Chang_International_Circuit

Lukas Drozdowicz uruchamia projekt finansowania społecznościowego, którego zapowiedź już pojawiła się w portalu PolakPotrafi.pl. Zbiórka wystartuje 3 czerwca 2018 r. Celem zbiórki jest pozyskanie brakującego budżetu potrzebnego do startu w polskich barwach na nowoczesnym torze Buriram w Tajlandii, ale także realizację obszernych relacji wideo zarówno z wyścigu, jak i wyzwań, z jakimi zmaga się polski kierowca podczas przygotowań do zawodów w tak egzotycznym kraju, o odmiennej kulturze, stylu życia i obyczajach.

Lukas Drozdowicz: „Chociaż startuję na innym kontynencie, to nigdy nie zapomniałem, że jestem Polakiem! Dlatego chciałbym – choć raz – wystartować białoczerwonym samochodem z dużym napisem “POLAND”. Nie otrzymuję żadnego wsparcia z budżetu na promocję Polski, więc w tym celu uruchamiamy akcję finansowania społecznościowego na jednym z portali. Jeśli zbiórka się uda, to jej uczestnicy będą mieli możliwość stać się współautorami sukcesu. Oferuję też liczne formy podziękowania za wsparcie, włącznie z możliwością umieszczenia nazwiska uczestnika zbiórki na samochodzie, którym będę walczył o miejsce na podium. To świetna okazja do promocji Polski, co docenił m.in. Pan Waldemar Dubaniowski – Ambasador RP w Bangkoku obejmując Honorowy Patronat nad moimi startami.”

Lukas Drozdowicz_fot_Tong_Baa

 

Lukas Drozdowicz to pierwszy Polak startujący w narodowych wyścigach samochodowych Tajlandii. Stając na najwyższym stopniu podium Lukas zyskał ogromną sympatię i uznanie wśród tajskich kibiców. W Azji Południowowschodniej jest jednym z najpopularniejszych Europejczyków, także wśród osób niezwiązanych ze sportem samochodowym. Lukas Drozdowicz jest jednym z faworytów do wygranej w kolejnym sezonie wyścigów pucharowych w Tajlandii.

Chang International Circuit* to tor wyścigowy w Buriram (prowincja Buriram, Tajlandia) z miejscami dla 100 tys. kibiców. Tor został otwarty w 2014 roku i jest pierwszym torem w Tajlandii posiadającym najwyższe oceny FIA (Grade 1) i FIM (Grade A). Jako pierwsza (2014) w Buriram pojawiła się japońska seria Super GT. Wyścigi serii TCR International Series, TCR Asia Series, GT Asia Series oraz World Touring Car Championship rozgrywane są tu od 2015 roku, Asian Le Mans Series – od 2016. W marcu 2015 odbyły się tu pierwsze zawody World Superbike Championship, a w czerwcu 2015 oficjalnie ogłoszono, że Tajowie obejrzą na żywo dwie rundy Porsche Carrera Cup Asia. Od 2016 roku Buriram gości rundę World Superbike Championship, potwierdzono też oficjalnie, że od sezonu 2018 będzie tu rozgrywana runda MotoGP. Zarząd toru stara się obecnie, aby w kolejnych latach odbywała się tu także jedna z rund Formuły 1.

TOYOTA VIOS_Fot_Tong_Baa

* Chang International Circuit, ze względu na obowiązujący w wielu krajach zakaz sponsoringu przez firmy alkoholowe (sponsorem tytularnym jest producent piwa Chang Beer), oficjalnie funkcjonuje w dokumentach FIA i FIM jako Buriram International Circuit.

inf.pras.