Objazdowa szkoła Lexusa

Lexus organizuje w różnych miastach USA serię warsztatów doskonalenia techniki jazdy samochodami wyczynowymi – Lexus Performance Driving School. Uczestnicy szkoleń mają okazję wypróbować luksusowe auta z niemal 500-konnymi silnikami i pod okiem instruktora nauczyć się panować nad mocą pięciolitrowych V8.

lexus_gs_f_05_5

Dla początkujących organizatorzy przygotowali dwugodzinne zajęcia na torze zręcznościowym, stanowiące wprowadzenie do technik jazdy wyczynowej – Lexus Performance Tour Experience. Ci, którzy czują się na siłach, mogą wziąć udział w pięcio- lub dziewięciogodzinnej sesji na torze wyścigowym – Lexus Performance Track Experience.

 lexus_performance_driving_school

Uczestnicy mogą wypróbować nowe flagowe coupe Lexus LC 500 z pięciolitrowym widlastym silnikiem o mocy 477 KM. Dostają też do dyspozycji seryjne wyczynowe wersje klasycznych modeli – coupe Lexus RC F i sedan Lexus GS F, oba z silnikami o mocy 477 KM, a także usportowione modele Lexus IS 350 F Sport i RC 350 F Sport.

 lexus_performance_driving_school_1

Warto przypomnieć, że podobne imprezy Lexus organizuje również w Polsce. W 2015 roku miejscem Lexus Driving Emotions był Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Bednarach, a w roku ubiegłym uczestnicy wydarzenia mieli okazję spróbować swych sił w wyczynowych Lexusach na Torze Poznań razem z Benem Collinsem i polską zawodniczką Klaudią Podkalicką.

lexus_performance_driving_school_2 lexus_performance_driving_school_lexus_rc_family_1 lexus_rc_f_21

 inf.pras.

Dodaj komentarz