Odmrażanie Toru Toruń

Złagodzenie obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 spowodowało, że w polskim motorsporcie nastąpiło wyraźne ożywienie. Nie inaczej jest w toruńskim MotoParku.

Na obiekcie w sąsiedztwie lotniska Aeroklubu Pomorskiego w ostatnich tygodniach odbywały się głównie nieduże treningi. Testowali między innymi pasjonaci driftingu, rallycrossu, rajdów, wyścigów samochodowych i motocykli. W miniony weekend, wówczas także jeszcze w bardzo kameralnej atmosferze, odbył się m.in. przełożony z marca I Przedsezonowy Trening z Drift Trophy. Już jutro, w sobotę 30. maja, na torze przy Łukasiewicza najmłodsza polska seria driftingowa organizuje kolejne testy. Pierwsza runda Driftingowego Pucharu Polski „Drift Trophy” odbędzie się zgodnie z ogłoszonym już na początku roku harmonogramem, czyli 20-21. czerwca również w Grodzie Kopernika.

Z kolei w najbliższą niedzielę, 31. maja, swój sezon na Torze Toruń zainaugurują uczestnicy nowej serii – Track Day Trophy. Będzie to runda zerowa cyklu. Nie zabraknie luźnych przejazdów treningowych w małych grupach. Po nich każdy z kierowców będzie mógł wziąć udział w przejazdach z elektronicznym pomiarem czasu na 2,5-kilometrowej trasie. Zaplanowano prowizoryczny podział na trzy klasy, w tym jedną markową (Mercedes Trophy). Dla najlepszych organizatorzy przewidzieli puchary. Uczestnicy wydarzenia na miejscu będą mogli skorzystać też z rad doświadczonych instruktorów techniki jazdy i sportu samochodowego.

Chcemy, żeby ten cykl wyróżniał się tym, że można u nas nie tylko wyszaleć się, wyżyć na torze i powalczyć o trofea, ale też realnie szlifować technikę jazdy pod okiem fachowców – podkreślają organizatorzy.

Wśród trenerów będą m.in. aktualny wicemistrz Polski w rallycrossie w klasie SuperCars Light – Robert Czarnecki oraz Krzysztof Sławiński, który w swoim bardzo bogatym dorobku sportowym ma np. tytuł kartingowego mistrza kraju, Mistrza Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów PZM, a także multum trofeów wywalczonych w innych cyklach rajdowych i właśnie typu track day.

Do udziału w wydarzeniu aktualnie zgłoszonych jest około 30 kierowców. Z racji na to, że limit miejsc jeszcze nie został wykorzystany, lista startowa jeszcze jest otwarta. Wystartować może w zasadzie każdy dysponujący sprawnym samochodem. Wpisowe wynosi 150zł.

Więcej informacji w oficjalnym wydarzeniu na Facebooku oraz pod adresem e-mail: kontakt@mercedestorunclub.pl.

Tekst/fot.: Motorsport Trophy

inf.pras.