OLIMP Motorsport na podium!

Robert Lukas utrzymuje fantastyczną passę podczas ostatniej rundy Porsche Supercup na torze Circuit of the Americas w Teksasie. Po bardzo udanych kwalifikacjach Polakowi udało się awansować o jedną pozycję i zakończyć pierwszy wyścig w Stanach Zjednoczonych na najniższym stopniu podium.

 Porsche Mobil 1 Supercup Austin 2016

Zawodnik OLIMP Motorsport rozpoczynał przedostatni tegoroczny wyścig z czwartego pola. Robert dobrze wystartował i w pierwszym zakręcie udało mu się utrzymać czwarte miejsce w stawce. Podczas kolejnych okrążeń Polak cały czas pozostawał w bliskim kontakcie z rywalami, jednak żaden z nich nie był na tyle szybszy, aby spróbować ataku.

 

Najważniejsza dla losów wyścigu, jak i sytuacji w tabeli punktowej była awaria Matteo Cairolego, która oznaczała, że Robert Lukas przeskoczy na najniższy stopień podium. Polak co prawda cały czas musiał bronić się przed byłym kierowcą testowym Red Bulla w F1, Michaelem Ammermullerem, jednak Niemcowi nie udało się znaleźć sposobu na pokonanie Polaka. Ostatecznie więc to reprezentantowi OLIMP Motorsport przypadł najniższy stopień podium.

 

Ostatni tegoroczny wyścig Porsche Supercup odbędzie się jeszcze dzisiaj o godzinie 18:30 czasu polskiego. Robert Lukas rozpocznie go z trzeciego pola startowego.

Porsche Mobil 1 Supercup Austin 2016

Robert Lukas: – Dzisiejszy wyścig ułożył się w 100% po naszej myśli. Samochód spisywał się fantastycznie i w trakcie całego dystansu byliśmy w stanie jechać tempem czołówki, co pozwoliło nam na utrzymanie pozycji na podium. Bardzo dziękuję mojemu mechanikowi za perfekcyjne przygotowanie sprzętu. Weekend w Stanach Zjednoczonych idzie dokładnie tak jakbyśmy sobie tego życzyli i mam nadzieję, że dzisiaj będzie równie dobrze co dzisiaj. Chciałbym bardzo podziękować całej ekipie Forch Racing, za doskonale przygotowane auto, a także OLIMP Motorsport oraz R8, które wspierały nas w trakcie tego wyjątkowego sezonu.

Porsche Mobil 1 Supercup Austin 2016

Kalendarz Porsche Supercup 2016

 

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)

29 maja – Monako

3 lipca – Austria (Red Bull Ring)

10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)

24 lipca – Węgry (Hungaroring)

31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)

28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)

4 września – Włochy (Monza)

23 października – USA (Circuit of the Americas)

Porsche Mobil 1 Supercup Austin 2016

inf.pras.

 

Dodaj komentarz