OLSZYNA CUP nowa odsłona wyścigów Endurance dla UTV i samochodów terenowych!

Już 16 września 2017r. na największym torze off-road w Europie OLSZYNA MOTOPARK odbędzie się OLSZYNA CUPEndurance czyli H3 wyścig przeznaczony dla pojazdów UTV oraz H6 dla samochodów 4×4. Jest to preludium do cyklu zawodów w 2018 roku.

 foto Grzegorz Kosicki2

Chcemy stworzyć cykl wyścigów Endurance dla zawodników korzystających z pojazdów UTV oraz dla kierowców samochodów terenowych. Formuła ścigania będzie inna niż na Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i Pucharze Polski Baja. Naszym założeniem jest jak największa dostępność tego wyścigu dla zawodników, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja a regulamin, który tworzymy będzie czytelny dla wszystkich. Do zawodów dopuścimy również kierowców amatorów, którzy nie posiadają licencji. Przy organizacji wyścigów weźmie udział zespół sędziów profesjonalistów, co zagwarantuje walkę w duchu Fair Play. Korzystając z własnego doświadczenia w tym sporcie zadbamy o bezpieczeństwo. Z uwagi na wyposażenie i usytuowanie toru OLSZYNA MOTOPARK będą to przyjazne zawody dla uczestników, ponieważ wszystko jest na miejscu. Teamy mogą rozbić tutaj biwak, jest zaplecze sanitarne, prysznice, bistro i najważniejsze na miejscu zlokalizowany jest park serwisowy. To będzie nowy cykl zawodów w kalendarzu cross country. Tor jest bardzo techniczny i wymagający, do tego ciekawa formuła wyścigów i ogromne zaangażowanie organizatorów! W przyszłym sezonie przewidujemy 3 albo 4 imprezy, które ułożą się w Puchar rozgrywany w ciągu roku. Wszystkie szczegóły dotyczące przyszłorocznego OLSZYNA CUP będziemy chcieli ustalić z zawodnikami na specjalnym briefingu podczas pilotażowego wyścigu zapowiada organizator imprezy Jacek Liszkowski.

 

 foto Grzegorz Kosicki3

Zawodnicy będą rywalizować w 3 godzinnym ściganiu UTV i 6 godzinnym maratonie samochodami terenowymi. Trasa zawodów przebiegać będzie po specjalnie przygotowanej pętli o długości 10 km, na prywatnym, zamkniętym torze szutrowym. W wyścigach mogą wystartować maksymalnie dwuosobowe załogi, zawodnicy będą mieli możliwość wymieniać się kierownicą w dowolnym czasie. Na torze zmierzą się amatorzy z mistrzami off-roadu z całej Europy. Zapowiada się sprawdzian dla maszyn i test wytrzymałości dla zawodników! W każdym wyścigu wygra ten team, który w ciągu założonego czasu pokona najdłuższy dystans. 

 

 plakat_net_co drive

Wyścig OLSZYNA CUP H3 przeznaczony jest dla pojazdów UTV. Walka będzie trwała nieprzerwanie przez 3 godziny. Regulamin techniczny wyścigu będzie zbliżony do regulaminu Pucharu Polski w Rajdach Baja. Pojazdy UTV sklasyfikowane zostaną w dwóch kategoriach: Turbo i Wolnossąca.  

Natomiast OLSZYNA CUP H6 jest stworzona z myślą samochodach 4×4. Tutaj teamy ścigać się będą przez 6 godzin non stop. Obecnie pracujemy nad regulaminem technicznym wyścigu i zgodnie z nim będziemy chcieli stworzyć podział na klasy, tak aby były one przystające do regulaminów RMPST i RPPST mówi organizator imprezy Jacek Liszkowski.

Podczas OLSZYNA CUP park serwisowy depo będzie otwarty cały czas, przy czym pobyty zawodników w parku maszyn będą liczyły się do czasu wyścigu.

Jacek Liszowski: Chciałbym zaprosić wszystkich zawodników, którzy ścigają się UTV-ami i samochodami na wyścig OLSZYNA CUP. Wyścig będzie trudny i chcemy by to było coś nowego, coś co sprawi Wam wielką frajdę! Dla zwycięzców przewidujemy nagrody rzeczowe m.in. zwolnienie z wpisowego w kolejnej rundzie

plakat_net_v4

Harmonogram OLSZYNA CUP

Piątek, 15.09.2017 r.:

15.00-21.00 odbiory techniczne pojazdów

Sobota, 16.09.2017 r.:

Wyścig

UTV

Samochody 4x4

8:00 trening

12:00 trening

9:00 start

13:00 start

12.00 meta

19.00 meta

20:00 ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród

Biuro / baza rajdu/ park maszynowy:

OLSZYNA MOTOPARK

ul. Marii Skłodowskiej Curie 2A

59-830 Olszyna

Kontakt zawodnicy:

Jacek Liszkowski, telefon +48 600 855 481, mail: cup@olszynamotopark.pl

Biuro wyścigu: telefon +48 505 961 280 mail: cup@olszynamotopark.pl

Organizatorem wyścigu OLSZYNA CUP jest OLSZYNA MOTOPARK.Przygotowanie tras wspomagał ekspert off-roadowy – Rafał Marton, pilot rajdowy, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski oraz 12 -krotny uczestnik Rajdu Dakar. 

Więcej informacji: www.olszynamotopark.pl

Dodaj komentarz