ORLEN Team tuż za podium po pierwszym etapie Rajdu Kataru

Załoga ORLEN Team uzyskała 4. czas na pierwszym odcinku Rajdu Kataru o długości 102 km. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk startowali jako pierwsi, wyznaczając trasę reszcie stawki. Różnice w czołówce po pierwszym etapie są minimalne.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk udanie rozpoczęli zmagania w pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Zawodnicy ORLEN Team startowali z niewygodnej pozycji i byli zmuszeni przecierać szlaki pozostałym załogom. Przed kolejnymi, dłuższymi etapami strata do podium jest bardzo niewielka, co zwiastuje zaciętą walkę w kolejnych dniach.

Dzisiejszy odcinek jechaliśmy, jako pierwsza załoga, więc musieliśmy rysować ślad reszcie zawodników, a to zawsze jest trudne i oznacza pewne straty. Był to nawigacyjny odcinek na kamienistej pustyni. Na trasie było mnóstwo zwierząt – sporo wielbłądów, które musieliśmy wyminąć jako pierwsza załoga. Różnice w czołówce są minimalne. Jutro będziemy startowali z czwartej pozycji, i tym samym gonili pierwsze trzy załogi, więc będzie dużo łatwiej. Samochód jest w dobrej formie. Przed nami pierwszy długi odcinek, na którym będziemy atakować – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Kuba Przygoński sezon 2019 rozpoczął z nowym pilotem Timo Gottschalkiem.

Jechaliśmy pierwszy raz z Timo, było to nowe doświadczenie, ale współpraca układała się bardzo dobrze i jestem zadowolony. Pozostało nam już tylko odrobinę się dotrzeć, żeby perfekcyjnie się rozumieć – dodaje Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Pierwszą lokatę zajął świetnie znający katarski teren Nasser Al Attiya (Toyota Hilux), zanim byli Bernhard Ten Brinke i Yazeed Mohammed Alrajhi (obaj Toyota Hilux Overdrive). Jutro zawodnicy będą mieli do przejechania odcinek specjalny o długości 313 km. Otworzy on serię czterech dłuższych OS-ów. Finałowy etap Rajdu Kataru zaplanowano na wtorek 26 lutego.

Wyniki po 1. odcinku Qatar Cross Country Rally:

1

Nasser Saleh Al Attiya

Toyota Hilux

52:40

Matthieu Baumel 

2

Bernhard Ten Brinke

Toyota Hilux Overdrive

55:45

Tom Colsoul

3

Yazeed Mohammed Alrajhi 

Toyota Hilux Overdrive

56:40

Dirk Von Zitzewitz

4

Kuba Przygoński

MINI John Cooper Works Rally

57:11

Timo Gottschalk

5

Vladimir Vasilyev

Bmw X3Cc

57:21

Konstantin Zhiltsov

6

Eugenio Amos

Ford 2Wd Buggy

59:49

Sebastian Delaunay

7

Yasir Hamad Seaidan

Xraid Mini

1:06:49

Laurent Lichtleuchter

8

Mohammed Al Attiyah

Canam Maverick

1:11:37

Sergio Lafuente 

9

Mohammed Al Meer 

Toyota Landcruiser 200

1:12:13

Alexey Kuzmich 

10

Reinaldo Marques Varela

Canam Maverick

1:16:24

Gustavo Souza Gugelmin 

 

Więcej na:

www.orlenteam.pl

https://www.facebook.com/orlenteam/

https://www.instagram.com/orlenteam_official/

https://twitter.com/teamorlen

inf.pras.