Pech jednych, bywa szczęściem innych. Zaskakujące wyniki Wilków w lubińskim Tarmac Masters

Jedna z dwóch załóg Wolf Motorsport (Kamil Winnicki, Kornel Grabski) jeżdżących Renault Clio Sport z pucharem po rajdzie w Lubinie. Druga połowa teamu, czyli kierowca Paweł Cichoń i pilot Tomasz Gawroński mogą tym razem jedynie pogratulować kolegom.

 Wolf_Motorsport_KWinnicki

W rozgrywanym w ten weekend rajdzie okręgowym w ramach rywalizacji w serii Tarmac Masters wzięło udział 9 załóg. Ekipa Winnicki/Grabski zajęła 3. miejsce w klasie RO1. Po tym rajdzie w klasyfikacji generalnej sezonu tej klasy zajmuje 2. miejsce (41 pkt), natomiast w klasyfikacji generalnej klasy RO jest to 5. miejsce (20 pkt). Drugi duet, Cichoń/Gawroński, wystartował w SKJS-ie w klasie SK4. Na 27. biorących udział załóg, czarne Clio z Wolf Motorsport dojechało na 12. miejscu.

ZOBACZ VIDEO: https://youtu.be/AEh473HAytQ

Kornel Grabski, pilot Wolf Motorsport tak wspomina rajdowy weekend: Lubin to miasto, w którym rajdy pojawiały się dotychczas jedynie na ekranach telewizorów. Dzięki Stowarzyszeniu G4 Sport Club (organizatora rajdu) mieliśmy okazję sprawdzić, że niemożliwe nie istnieje i rajdowa rywalizacja może zagościć na obszarze miasta Lubin i gminy Rudna. Wraz z Kamilem, przy wydatnej pomocy chłopaków z “Osobowe i Rajdowe” pokazaliśmy, że Wilki walczą do ostatniej kropli benzyny. Pomimo awarii, która dopadła Nas na drugim odcinku i związanej z nią dużej straty ścigaliśmy się do samego końca, co zaowocowało podium. Tempo, które mieliśmy z Kamilem, pozwala Nam liczyć na to, że jeśli wszystko zacznie się układać po naszej myśli, to możemy liczyć na wyższe miejsca na kolejnych rajdach.

Wolf_Motorsport_PCichoń

Koordynator WM Piotr Bednarz z zadowoleniem podsumowuje występ Wilków: Patrząc na czasy poszczególnych odcinków Kamil z Kornelem pojechali dobry rajd. Wydawało się, że problemy techniczne Renault Clio na pierwszej pętli przekreśliły ich szanse na walkę o zwycięstwo w 3. rundzie T M, ale szczęśliwie dla załogi Wolf Motorsport, pech innych przyczynił się do uzyskania 3. miejsca na mecie. Po tej rundzie dalej jesteśmy wiceliderami RO1 i nadal liczymy się w walce o tytuł mistrzowski w klasie. Dobrze też wygląda sytuacja w generalce RO, gdzie jesteśmy na 5. pozycji. Druga z załóg Wolf Motorsport dojechała na 12. miejscu w SK4 bez większych problemów. Jestem bardzo zadowolony z wyników obu załóg i przede wszystkim z pracy jaką wykonał zespół nie tylko przez ten rajdowy weekend, ale przez cały okres przygotowań do tego rajdu.

Paweł Cichoń, kierowca drugiej załogi mówi: Trzecia runda Tarmac Masters pokazała, że rajdy są nieprzewidywalne, za każdym razem inne. Cały czas się szkolimy i gdy już myślimy, że coś zaplanowaliśmy, wówczas zaskakuje nas coś nowego. Robert Kubica powiedział kiedyś, że Formuła 1 jest nudna: ten sam tor, monitorowane warunki, a w rajdach każda pętla tego samego odcinka jest inna. Ta runda TM okazała się niesamowicie szybka, co prawda na przygotowanej przez organizatorów “hopie” nie udało się chyba nikomu wyskoczyć, ale emocje ślepego szczytu były ogromne. Niestety, nie mogę zaliczyć tego startu do udanych. Ostatecznie zajęliśmy 12 miejsce w klasie SK4, co jest poniżej możliwości auta. Świetną robotę wykonał za to mój pilot Tomasz Gawroński. Współpraca przebiegła bezbłędnie. Przed następnym startem czeka nas jeszcze trochę poprawek w ustawieniach auta, a w szczególności skrzyni biegów, z która tym razem mieliśmy problemy, przez co jazda nie była optymalna i nie cieszyła tak jak powinna.

 Wolf_Motorsport_Serwis

Renault Clio Sport i waleczna drużyna WM

Wolf Motorsport to stajnia i zespół rajdowy z Wrocławia. W stajni jeżdżą dwa zespoły w samochody marki Renault Clio Sport. Swoją przygodę z rajdami zaczęli w 2013 roku i z roku na rok odnoszą coraz więcej sukcesów. Drużyna- kiedy nie rywalizuje na oesach- zajmuje się też promocją profilaktyki przeciwnowotworowej, a szczególnie męskich odmian raka.

Partnerami Wolf Motorsport są: portal francuskie.pl, warsztat Osobowe i Rajdowe, producent piwa bezalkoholowego MAD DRIVER, zakład stolarski FOBED, firma consultingowa Winnicki.co

inf.pras.

Dodaj komentarz