Pewne zwycięstwo Macieja Gładysza w Zielonej Górze!

Maciej Gładysz został liderem klasyfikacji generalnej Rok Cup Poland po efektownym zwycięstwie w kategorii Mini Rok na torze w Zielonej Górze. Młody tarnowianin perfekcyjnie pojechał prefinał i finał zawodów na WallraV Race Center.

W miniony weekend na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie (Zielona Góra) rozegrano druga odsłonę serii Rok Cup Poland.
Efektowne zwycięstwo Macieja Gładysza wśród Mini Rokkersów dało mu nie tylko główne trofeum rundy, ale również prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Zawodnik Parolin Poland by WTR znakomicie prezentował się drugiego dnia rywalizacji, notując pierwsze miejsce w prefinale i finale rundy. Gładysz rozpoczął marsz po zwycięstwo od drugiej pozycji w walce o pole position.

W treningu oficjalnym Maciej Gładysz uplasował się na drugim miejscu, co dało mu start z pierwszej linii do wyścigów kwalifikacyjnych. W pierwszym z nich przyjechał na metę jako drugi, w kolejnym finiszował na piątym miejscu. Nie przeszkodziło to jednak w znakomitej postawie w decydujących wyścigach, które kierowca z Tarnowa rozstrzygnął na swoja korzyść. Zarówno w prefinale jak i w finale Maciek nie dał szans rywalom i metę minął jako lider stawki.

Już na trzecim okrążeniu wyścigu prefinałowego Maciek uzyskał prowadzenie, którego nie oddał do mety. W finałowej rywalizacji ruszył z pole position i do końca wyścigu pozostał liderem, pieczętując tym samym efektowne zwycięstwo w drugiej rundzie, które dało mu również pozycję lidera w klasyfikacji generalnej sezonu.

„Był to bardzo udany weekend dla mnie. Zwycięstwo w zawodach nie przyszło mi jednak lekko. Zawodnicy byli bardzo wymagający i szybcy. Przez cały weekend toczyliśmy zacięte pojedynki na torze. Bardzo się cieszę z wygranej. Duże podziękowania dla mojego teamu Parolin Poland by WTR w szczególności dla Pana Wiktora Turkiewicza i Marcina Binkowskiego za świetnie przygotowany sprzęt i współpracę. Dziękuje bardzo mojej Rodzinie, za doping i mocne wsparcie. Moim sponsorom, bez których moje starty nie byłyby możliwe. Do zobaczenia za niespełna trzy tygodnie na III rundzie Rok Cup Poland w Zielonej Górze” – dodał Maciek

Kolejna runda serii Rok Cup Poland odbędzie się ponownie na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie (Zielona Góra) na początku czerwca (8/9.06.2019).

Maciej Gładysz to bez wątpienia jeden z najzdolniejszych kierowców kartingowych najmłodszego pokolenia w Polsce. W tegorocznych rozgrywkach najbardziej prestiżowych zawodów w Europie  World Series Karting widzieliśmy go na podium rundy Super Master Series w kategorii Mini 60.
Jest członkiem Akademii Orlen Team oraz kartingowej kadry narodowej młodzików Polskiego Związku Motorowego.

inf.pras.