Pierwsze zwycięstwo Tomasza Kuchara

IV runda PRX Mistrzostw Polski Rallycross odbyła się zaledwie dwa tygodnie po rundzie w Vilkyciai. Zespoły miały więc mało czasu na przygotowanie się pomiędzy rundami. Tor Sedlcany przywitał zawodników mokra aurą, ale szybko okazało się że to jednak upały będą problemem. Gorące i suche powietrze przetestowało systemy chłodzenia w samochodach, szczególnie w klasie SuperCars.

W najmocniejszej klasie tryumfował Tomasz Kuchar. Odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w PRX Mistrzostwach Polski Rallycross. Radości nie było końca bowiem po awarii silnika na poprzedniej eliminacji mechanicy do ostatniego dnia przywracali pełną sprawność jego Subaru Impreza. Zespół również walczył z temperaturą silnika. W większości szutrowy i kręty tor podpasował Tomkowi Kucharowi. Wygrał kwalifikacje i dobrą formę potwierdził wygrywając finał. Drugie miejsce wywalczył Mikołaj Otto w Mitsubishi Lancerze tym samym powtarzając bardzo dobry wynik z eliminacji na Lausitzringu. Lider klasyfikacji PRX Paweł Hankiewicz miał dużego pecha w 2 kwalifikacji. Błąd podczas hamowania do pierwszego zakrętu spowodował zderzenie się z czeskim zawodnikiem za co został ukarany czarną flagą. Uszkodzenia powstałe w wyniku tego zdarzenia były na tyle poważne że nie pozwoliły na wyrównaną walkę z konkurentami w finale. Najlepszym wynikiem jak do tej pory w Mistrzostwach Polski zakończył zawody Maciej Palczewski uzupełniając podium.

Bohaterem SuperNational został Alan Wiśniewski w Citroenie Saxo VTS po pościgu za rywalami z dalszej pozycji startowej w finale. Startując z 3 linii odrobił straty i wysunął się na prowadzenie którego nie oddał aż do mety. Piękną walkę stoczyli kierowcy BMW czyli Paweł Melon i Łukasz Zoll. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Paweł Melon po błędzie Łukasza. Można więc się spodziewać rewanżu na kolejnych zawodach. Na pocieszenie Łukasz Zoll obronił trzecie miejsce i stanął na najniższym stopniu podium.

W klasie Seicento Cup pod nieobecność Marcela Grudzińskiego komplet punktów zgarnął Łukasz Grzybowski, drugie miejsce zajął Jakub Wyszyński. Zawody w Sedlcanach łącznie zgromadziły aż 105 zawodników. Wspaniałe widowisko dla kibiców, cały dzień ścigania. A kolejne zmagania w PRX Mistrzostwach Polski Rallycross już na początku września.

inf. pras.

Dodaj komentarz