Pierwszy nowy tor Rallycross w Polsce od 18 lat!

W pierwszy weekend września (3.09) w Polskim Rallycrossie otworzy się nowy rozdział. Po kilkunastu latach pojawi się zupełnie nowy obiekt obok dobrze znanych klasyków w Słomczynie i Toruniu.

Nowy tor powstanie na terenie ośrodka szkoleniowego Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach obok Poznania. To pierwszy nowy tor od 18 lat, tyle musieliśmy czekać po otwarciu toru w Toruniu. W Bednarach odbędzie się piąta runda krajowych mistrzostw PRX, runda Pucharu Polski oraz eliminacja Pucharu Europy Strefy Centralnej (CEZ). Organizatorem imprezy będzie bardzo dobrze znany z wyścigów górskich Automobilklub Małopolski Krosno. Po odbudowaniu toru w Toruniu w 2013 roku, będzie to drugi obiekt który otrzyma homologację do rallycrossu za sprawą działań RC Promotor Polska.

Debiut nowego obiektu rozpocznie się od razu z wysokiego pułapu. Za sprawę zawodów CEZ zobaczymy rywalizacje kierowców z Austrii, Węgier, Czech i Niemiec. Zmierzą się oni z najlepszymi kierowcami z Polski. Nie bez powodu więc zawody CEZ nazywane są małymi Mistrzostwami Europy. Ostatnia runda CEZ w Polsce została rozegrana w 2011 roku na torze w Słomczynie.

Nowy tor w kalendarzu to główny cel promotora, aby Rallycross rozszerzył się na nowe tereny do nowej publiczności i przyciągnąć nowych zawodników.

Krzysztof Skorupski RC Promotor Polska: „Po pierwsze chciałbym bardzo podziękować ośrodkowi Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach za to bardzo pozytywne podejście do wizji budowy toru do Rallycrossu. To wspaniały obiekt i myślę, że nitka rallycrossowa będzie bardzo ciekawa i przysporzy mnóstwo emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom podczas kolejnej rundy PRX Mistrzostw Polski. Dodatkowo będzie to również runda CEZ więc nasi zawodnicy będą mieli okazję porównać swój poziom z najlepszymi z Europy centralnej. Ostatnio runda Pucharu Europy CEZ odbyła się w naszym kraju 5 lat temu, świadczy więc to o sukcesie działań mających na celu przywrócenie świetności rallycrossu w Polsce. Również cieszymy się bardzo z nawiązanej  współpracy a Automobilklubem Małopolskim Krosno który będzie organizatorem tej imprezy. Zapowiadają się świetne zawody!

Tomasz Czopik Prezes Zarządu Sobiesław Zasada Centrum: „Bardzo nas cieszy rozwój rallycrossu w Polsce i coraz większa popularność tej dyscypliny na świecie. Jestem przekonany, że w perspektywie kilku lat rallycross zacznie dominować na  krajowym rynku sportów motorowych a na starcie zawodów coraz częściej pojawiać się będą moi koledzy z rajdów J.  Poziom organizacyjny i sportowy będzie stale rosnąć a to mam nadzieję przełoży się również na zainteresowanie sponsorów i mediów. Dla mnie rallycross to bez wątpienia najbardziej medialny sport motorowy. Mając  więc na uwadze możliwości naszego ośrodka nie mogliśmy odmówić kolegom z RC Promotor Polska. Mamy nadzieję na świetne zawody inauguracyjne na początku września i następne udane rundy w  kolejnych latach. Chciałbym, żeby Bednary były stałym punktem w kalendarzu Rallycrossowych Mistrzostw Polski a w szerszej perspektywie także Mistrzostw Europy I Świata. Pozdrawiam i zapraszam do Bednar”.

inf. pras.

 

Dodaj komentarz