PIRELLI ZAPROJEKTOWAŁO SZYTE NA MIARĘ OPONY P ZERO DO NOWEGO HYUNDAI i30 N

P ZERO NA ZAMÓWIENIE DO HYUNDAI PERFORMANCE N
OZNACZONA SYMBOLEM „HN”

hyundai 1

Mediolan, 6 października 2017Pirelli, producent opon klasy premium, opracował specjalnie zaprojektowaną wersję P Zero dla nowego Hyundai i30 N, specjalnie dostosowaną do specyfiki dynamicznego pojazdu. Ten wyjątkowy wariant letniej opony Ultra High Performance posiada rozmiar 235/35 R19. Nowa opona OE jest produkowana w fabryce Pirelli w Settimo Torinese/Włochy.

hyundai2

Aby zidentyfikować P Zero szyte na miarę do modelu i30N, Hyundai Performance N nadał oponie specjalne oznaczenie na ścianie bocznej „HN”. Produkt na zamówienie to kolejny przykład strategii Perfect Fit firmy Pirelli. Zgodnie z tym podejściem inżynierowie firmy Pirelli opracowują indywidualne opony dla każdego modelu dokładnie dopasowane do wymagań technicznych i charakterystyki danego samochodu. Takie podejście uczyniło firmę światowym liderem na rynku oryginalnego wyposażenia, zwłaszcza w segmentach rynku premium i prestiż. Współpraca z Hyundai Performance N rozszerza to imponujące portfolio o kolejnego słynnego producenta samochodów.

hyundai3

I30 N to pierwszy samochód high-performance Hyundai Motor z linii N. Zbudowany na nowej generacji i30, i30 N został opracowany od podstaw w celu zapewnienia maksymalnej przyjemności z jazdy zarówno w codziennym życiu na drodze, jak i na torze.

Hyundai4_Seite_1

I30 N to odpowiedź firmy Hyundai Motor na pojawiające się preferencje klientów, idące w kierunku bezkompromisowej innowacji i wydajności technologicznej. Dlatego do końca 2017 r. w Europie pojawi się całkowicie nowe i30 N przeznaczony dla osób, które chcą doświadczyć sportowej dynamiki podczas prowadzenia samochodu wyczynowego.

Bazując na trzech kamieniach węgielnych, które wyrażają się w haśle “satysfakcja z jazdy” – i30 N jest pogromcą zakrętów i codziennym samochodem sportowym i dowiódł swoich możliwości na torze.

  • I30 N kocha zakręty. Logo N symbolizuje szykanę, krańcową część toru, gdzie i30 N osiąga maksymalną trakcję, precyzję i odczucia z jazdy. Potężny silnik o pojemności 2 litrów z turbodoładowaniem zapewnia moment obrotowy do 275 KM i moment obrotowy 353 Nm (378 Nm z funkcją Overboost).
  • Jako samochód sportowy do jazdy codziennej i30 N jest odpowiedni zarówno na codzienne dojazdy do pracy w dni powszednie jak i na wyścigi na torze w weekendy.
  • hyundai-2017-all-new-i30n-10-hireshyundai-2017-all-new-i30n-13-hires
  • W rozwoju pojazdu kluczowymi elementami były trwałość i wydajność na torze. I30 N przeszedł test trwałości w postaci przejechanych 10 000 km na torze Nürburgring Nordschleife.

Duża wszechstronność samochodu wymaga najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa i osiągów w każdych warunkach drogowych. Aby spełnić te wymagania inżynierowie firmy Pirelli opracowali indywidualne wydanie opon P Zero.

inf.pras.

Dodaj komentarz