Płocczanin wygrał kwalifikacje w najlepszej lidze driftingowej na świecie

W piątek w kalifornijskim Long Beach były kwalifikacje przed pierwszą runda Formuły Drift, najlepszej ligi driftingowej na świecie. Piotr Więcek, zawodnik Worthouse Drift Team zajął na nich pierwsze miejsce.
FD01 Worthouse Friday - Print_preview
Dla mlodego plocczanina to drugi sezon startów w FD. W zeszłym roku wywalczył tytuł Debiutant Sezonu i wygrał ostatnia rundę na torze Irwindale, znajdującym się na przedmieściach Los Angeles. Jego teamowy kolega – Irlandczyk, James Deane ubiegły sezon zmagań w Formule D zakończył z tytułem mistrza.

Inauguracyjna runda w Long Beach, jest jedną z najbardziej popularnych w świecie driftingu. Kibice mówią, że jest jak Monako dla fanów F1 – palmy, słońce i kilkuset konne maszyny na ulicach amerykańskiego kurortu, agresywnie walczące o cenne punkty.

FD01 Worthouse Friday - Print-2_preview

Jeszcze przed rozpoczeciem sezonu – jedna z największych gwiazd Formuły Drift oraz jeden z najbardziej utytułowanych kierowców, Norweg Fredric Aasbo powiedział, że kierowcami, którzy w tym sezonie będą najtrudniejszymi rywalami będą Piotr Więcek i James Deane. Miał rację.

Piotr Więcek w „amerykańskim Monako” zachwycał od samego początku. W obu przejazdach prezentował niespotykaną agresję, niesamowita dokładność i prędkość, której mogliby pozazdrościć kierowcy ze wspomnianej Formuły 1.

FD01 Worthouse Friday - Print-3_preview

Oba przejazdy kierowcy z Płocka zostaly ocenione na 96 ze stu możliwych punktów. Motorsportowi eksperci zawsze podkreślają – najlepszych kierowców sportowych cechuje powtarzalność.

Drugie miejsce we wczorajszych kwalifikacjach zajął teamowy kolega Piotra, James Deane. Także uzyskał 2 razy po 96 punktów jednak Więcek otrzymał wyższe noty za styl wygrywając piątkowe
kwalifikacje.

FD01 Worthouse Friday - Print-4_preview

Już dziś pojedynki w parach. Top 32 startuje o godzinie 19.45 polskiego czasu. Najlepsza „szesnastka” wyjedzie na tor kwadrans po
północy. Livestream z zawodów można oglądać na stronie www.formulad.com/live [1].

FD01 Worthouse Friday - Print-5_preview

inf.pras.

Dodaj komentarz