Po dobry wynik na Dolnym Śląsku

Już w najbliższy piątek rusza ostatnia runda tegorocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 53. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec, która kończy tegoroczne zmagania w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach. Tytuły mistrzowski i wicemistrzowski zostały już rozdane w Rajdzie Śląska, ale walkę o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej stoczy jeszcze siedmiu zawodników. Jednym z nich jest Marcin Słobodzian, który po przerwie wraz z Kamilem Kozdroniem powraca na rajdowe trasy w Skodzie Fabii R5.

 

Marcin Słobodzian : Zdecydowaliśmy się pojechać jeszcze raz Skodą. Myślę, że będzie to dobry wybór na ten rajd. Po cichu liczę na możliwość nawiązania walki o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu, chociaż będzie to bardzo ciężkie w naszej sytuacji. Będę chciał pojechać dobrze ten rajd i może przy dobrym wyniku korzystnie się dla nas wszystko ułoży. Ale nie chcę się za bardzo na to nastawiać.

Cieszę się więc, że udało się wszystko dopiąć i wystartujemy w tym rajdzie. Po dłuższej przerwie w startach nie mogłem się już doczekać by móc wsiąść do rajdówki. Ten rajd to jeden z klasyków polskich rajdów, na którego kultowych oesach decydowały się kiedyś wyniki Rajdu Polski. Odcinki specjalne jak zwykle są trudne, techniczne i wymagające dużej precyzji i koncentracji, prowadzą bowiem w większości między drzewami, bez miejsca na błędy. Będziemy mieli też prawdopodobnie ruletkę pogodową. Może być zimno, miejscami wilgotno, o ile nie w ogóle mokro. Dobór opon może okazać się więc sprawą kluczową.

Inauguracja rajdu w piątek 4 października o godzinie 16:30 na Rynku w Dusznikach-Zdroju. Kierowców czekać będą trzy dni walki i 216 kilometrów na 19 odcinkach specjalnych.

Partnerami załogi są : Rodax Budownictwo, Attic/PSB Profi Centrum Budowlane,
Isover Saint – Gobain, Abart Wykładziny, Flora.

Fot: Robert Magiera

inf.pras.