Podium dla zawodników RMF 4RACING Team na rajdzie Polskie Safari

Szybkie odcinki specjalne, żar lejący się z nieba i wspaniała atmosfera – tak pokrótce można scharakteryzować 37. edycję rajdu Polskie Safari, który odbył się w Przasnyszu. Na stracie zobaczyliśmy najlepszych kierowców cross-country, którzy zaciekle rywalizowali o zwycięstwo. Podium w grupie TH wywalczył Krzysztof Biegun i Tomasz Dołhan z RMF 4RACING Team.

DoBhan i Biegun przed startem

Rajd zainaugurowany został w sobotnie popołudnie na rynku w Przasnyszu (woj. mazowieckie). Rajdowców wjeżdżających na rampę witała liczna grupa fanów, którzy przez cały weekend dopingowali swoich faworytów. Rywalizacja na trasie rajdu rozpoczęła się jednak dopiero w niedzielę.

jnkocbpocodbmilo

Załogi dwukrotnie pokonały liczący nieco ponad 31 kilometrów odcinek Jednorożec oraz 32,5-kilometrową próbę Chorzele. W sumie na zawodników czekało 127 kilometrów bezdroży. Odcinki, choć krótkie, pozwalały rajdowcom osiągać zawrotne prędkości. Przyczyniło się do tego bardzo dobre przygotowanie tras i spora ilość prostych, na których kierowcy mogli wcisnąć pedał gazu w podłogę.

ZaBoga Biegun_DoBhan na trasie Polskiego Safari. Fot. Kamil Cichocki.02

Trasy rajdu były naprawdę dobrze przygotowane. Pozwalały na osiąganie dużych prędkości. Było też ciekawie – kilka hop, przejazdów przez mniejsze czy większe kałuże. Jednym słowem działo się! Wielkie brawa dla organizatorów, bo rajd od tej strony był świetnie przygotowany – mówi Krzysztof Biegun, kierowca.

ZaBoga Biegun_DoBhan na trasie Polskiego Safari. Fot. Kamil Cichocki.03

Załoga RMF 4RACING Team po pierwszym odcinku specjalnym uplasowała się na 2. pozycji w grupie TH. Duet tego miejsca nie oddał już do końca rajdu. Wynik ten pozwolił Biegunowi i Dołhanowi zająć również 5. lokatę w klasyfikacji generalnej Polskiego Safari.

Pierwszy odcinek w zasadzie poukładał rozkład sił w całym rajdzie. Od razu widać było, które załogi będą walczyć o zwycięstwo. Nam udało się uniknąć błędów i przez cały rajd utrzymywaliśmy równe, dobre tempo. Mieliśmy tylko małą przygodę z oponą. Podczas przegrupowania przed ostatnim odcinkiem specjalnym złapaliśmy kapcia. Udało nam się jednak sprawnie zmienić koło, podczas dojazdówki na oes. Zmieściliśmy się w limicie czasu, więc nie wpłynęło to na nasz ostateczny wynik – komentuje Tomasz Dołhan, pilot.

ZaBoga Biegun_DoBhan na trasie Polskiego Safari. Fot. Kamil Cichocki

Dodatkowo, wyniki osiągnięte przez załogę pozwoliły zająć zespołowi RMF 4RACING Team 1. lokatę w klasyfikacji zespołowej rajdu. Team wraca więc do domów z podwójnym podium.

Dodaj komentarz