PODIUM MAĆKA W ZIELONEJ GÓRZE

W miniony weekend na torze WallraV Race Center odbyła się trzecia odsłona Rok Cup Poland, w której zobaczyliśmy dwójkę tarnowskich kierowców kartingowych Natalię i Macieja Gładyszów. Oboje zaprezentowali znakomitą postawę, a Młodszy z rodzeństwa, Maciej uplasował się na podium zajmując drugą pozycję w licznej stawce kategorii Mini Rok.

image001

Maciej Gładysz należy w tym sezonie do najszybszych kierowców swojej kategorii. Druga pozycja w weekendzie wyścigowym w Starym Kisielinie była tylko potwierdzeniem znakomitej formy tarnowskiego kierowcy. Maciej prezentował się na miarę oczekiwań, notując świetne wyniki we wszystkich wyścigach o punkty oraz najlepsze czasy w trzech z czterech z nich.

Młodziutki tarnowianin rozpoczął od drugiej czasówki i kontynuował dobrą passę do wyścigu finałowego, w którym również zanotował drugie miejsce, ustępując jedynie koledze z teamu Parolin Poland by WTR Piotrowi Protasiewiczowi.
W klasyfikacji generalnej Maciek plasuje się na trzecim miejscu, z niewielka strata do drugiego zawodnika, którą z pewnością postara się zniwelować w kolejnej odsłonie rozgrywek.

Znakomite tempo w Zielonej Górze prezentowała również Natalia Gładysz, która w treningu oficjalnym uplasowała się na trzeciej pozycji. Po dwóch wyścigach kwalifikacyjnych w Sobotę zajęła siódmą pozycję. Niestety, w przypadku młodej zawodniczki z Tarnowa, zabrakło w miniony weekend szczęścia w półfinale, ale 10. pozycja w finale po starcie z końca stawki była dowodem na świetną formę Natalii. Zawodniczka Parolin Poland by WTR po trzech seriach rozgrywek Rok Cup zajmuje 12. lokatę w niemal 30 osobowej stawce kategorii.

Maciej Gładysz: „Chciałbym bardzo podziękować zespołowi Parolin Poland by WTR, a szczególnie mojemu inżynierowi wyścigowemu Marcinowi Binkowskiemu za świetne przygotowanie sprzętu. Bardzo dziękuje mojemu Głównemu Partnerowi Grupie Azoty oraz Akademii Orlen Team i Porsche Inter Auto Polska. Miniony weekend wyścigowy był niezwykle emocjonujący i obfitował w znakomite wyścigi. Postaram się utrzymać wysoką formę w kolejnych rundach i zakończyć sezon na podium w moim pierwszym sezonie startów w kategorii Mini Rok.”

Natalia Gładysz: „W Zielonej Górze starałam się atakować z całych sił czołówkę, ale niestety miałam sporego pecha w półfinale. Już na drugim zakręcie jeden z moich rywali wjechał w mój wózek! Potem kolejny najechał na mój przód i w efekcie nie ukończyłam tego wyścigu. Szkoda, bo tempo miałam super. Było to widać w finale, gdzie wystartowałam z końca stawki i przebiłam się na 10. miejsce! (+P11!!!). Cieszę się, bo widać efekty moich treningów. Zabrakło tylko trochę szczęścia do dobrego wyniku.”

Kolejna odsłona Rok Cup Poland odbędzie się 23-24 czerwca w Toruniu.
Warto wspomnieć, ze rodzeństwo Gładyszów wystąpiło już w tym sezonie na toruńskim torze Awix Racing Arena, a Maciej Gładysz uplasował się wówczas na drugiej pozycji w stawce.

inf.pras.

Dodaj komentarz