PODLASKI RALLY SPRINT — 25. Rajd Niepodległości w Białymstoku

11 listopada 2016 r, o godz. 10.00 odbędzie się 25. edycja Rajdu Niepodległości w Białymstoku. Rajd zaliczany jest do cyklu
Samochodowych Mistrzostw Białegostoku oraz Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego i skierowany jest do kierowców amatorów, nie posiadających licencji sportowej.

plakat-niepodleglosci-1-rgb-small

To już 5. runda SMB a 25. edycja Rajdu Niepodległości, który organizowany jest nieprzerwanie od 1991 roku. Impreza będzie miała formę Konkursowej Jazdy Samochodem i składać się będzie tradycyjnie z prób sprawnościowych. To kolejna impreza skierowana do kierowców amatorów, bez licencji zawodniczych i do udziału nie jest wymagany specjalnie przygotowany samochód. Wystarczy prawo jazdy kategorii B i pilot oraz sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC.

Za nami cztery odsłony SMB. Rajdem Niepodległości rozpoczynamy jesienno-zimowe zmagania w ramach cyklu. Pamiętajcie! Ścigamy się w aż w
ośmiu klasyfikacjach. W generalnej, po czterech rundach, prowadzi załoga Adigo RT Tomasz Wasilewski/Karolina Kiszko w Evo X, których z pewnością będą ścigać w ostatnich imprezach cyklu Robert Kwaśniak/Adam Reszuta w BMW 318iS oraz załoga STAG Rally Team Marcina Dziewiątkowskiego/Tomasza Kraczko w Peugeocie XSI. To dotychczasowe podium klasyfikacji generalnej SMB.

Na trasie piątej odsłony SMB proponujemy 7 prób sprawnościowych (3×2+4×1), poprzedzonych tradycyjnie PKC. Bazę rajdu umiejscowiliśmy na Politechnice Białostockiej. Stamtąd ruszymy w trasę (PKC 0) i tam zakończymy imprezę. Start imprezy – 10.00, 11 listopada 2016.

Komplet informacji na stronie Automobilklubu Podlaskiego – organizatora imprezy – ap.bialystok.pl oraz na profilu mistrzostwa na Facebooku.

inf.pras.

Dodaj komentarz