Podwójne podium dla Lexusa w wyścigach GT500

417

Dobra passa nie opuszcza zespołów startujących wyczynowymi Lexusami LC w wyścigach japońskiej serii GT500. W ubiegły weekend w piątej rundzie serii rozegranej na torze Fuji Speedway kierowcy LC wywalczyli dwa pierwsze miejsca.

lexus_lc_gt500_au_tom_s_fuji_win

Pięć Lexusów GT500 w pierwszej dziesiątce

Jadący z numerem 36 Lexus LC GT500 zespołu au TOM’S, którego kierowcami są Kazuki Nakajima i Yuhi Sekiguchi, zdobył na Fuji Speedway swoje pierwsze zwycięstwo tym sezonie, a zespół KeePer TOM’S z numerem startowym 1 w składzie Ryo Hirakawa i Nick Cassidy dojechał do mety na drugiej pozycji. W pierwszej dziesiątce zmieściły się jeszcze trzy Lexusy GT500. Po pięciu wyścigach sezonu zespół Lexus KeePer TOM’S ma pierwsze miejsce w zestawieniu ogólnym klasy GT500, zaś au TOM’S plasuje się tuż za nim.

lexus_lc_gt500_fuji_03_tgr_0081

Dobra passa

To znakomita kontynuacja ciągu sukcesów Lexusa w serii GT500. W poprzednim, lipcowym wyścigu na torze Chang International w tajlandzkim Buriram startujący z numerem 39 Lexus LC zespołu Denso Kobelco SARD w składzie Heikki Kovalainen i Kamui Kobayashi wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Drugą pozycję zajęła załoga Team LeMans Wako’s (numer 6, kierowcy Kazuya Oshima i Felix Rosenqvist), trzeci był zespół WedsSport Bandoh (numer 19, Yuji Kunimoto i Kenta Yamashita), a czwarty Team ZENT Cerumo (numer 38, Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura). Zespoły KeePer TOM’S (numer 1, Ryo Hirakawa i Nick Cassidy) oraz au TOM’S (numer 36, Kazuki Nakajima i Yuhi Sekiguchi) dotarły do mety odpowiednio na miejscach ósmym i dziesiątym.

lexus_lc_gt500_fuji_3

Lexus LC GT500 ciągle na podium

Kierowcy Lexusów LC GT500 zdobywali miejsca na podium również we wszystkich poprzednich wyścigach Super GT tego sezonu. W pierwszej rundzie na torze Okayama Ryo Hirakawa i Nick Cassidy zajęli trzecie miejsce, w drugiej rundzie na torze Fuji Heikki Kovalainen i Sho Tsuboi byli drudzy, zaś Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura – trzeci, a w trzeciej rundzie na torze Suzuka Ryo Hirakawa i Nick Cassidy powtórzyli swój wynik z rundy pierwszej. Następna, szósta runda serii odbędzie się w połowie września na torze Sportsland SUGO.

lexus_lc_gt500_fuji_06_tgr_0072

Świetna wyścigówka

LC GT500 zadebiutował w wyścigach serii Super GT w ubiegłym roku, od początku uzyskując imponujące wyniki. Lexusy LC wygrały pod rząd pierwsze cztery wyścigi serii. W kwietniowej pierwszej rundzie Super GT na Okayama International wszystkie sześć LC GT500 biorących udział w wyścigu zajęło sześć pierwszych miejsc, a w majowym wyścigu rozegranym na legendarnym Fuji Speedway wszystkie trzy miejsca na podium należały do Lexusów. Październikowy wyścig na torze Chang International w Tajlandii przyniósł Lexusom LC GT500 pierwsze i drugie miejsce, a także miejsca czwarte, piąte i szóste. W ostatnim, ósmym wyścigu tego sezonu, który rozegrano 10 i 11 listopada na torze na torze Motegi, załoga KeePer TOM’S w składzie Nick Cassidy i Ryo Hirakawa zajęła drugie miejsce, co w połączeniu z wcześniejszymi sukcesami dało jej tytuł mistrza Super GT 2017. Załogi jeżdżące Lexusami LC GT500 uplasowały się także na miejscu trzecim, czwartym, piątym i szóstym tabeli najlepszych wyników roku.

Flagowe coupé Lexusa po tuningu

LC GT500 to wyścigowa wersja flagowego coupé Lexus LC, opracowana przez TRD (Toyota Racing Development) z myślą o obowiązujących od roku przepisach GT500. Wolnossący, pięciolitrowy silnik V8 zastąpiono w niej turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności skokowej 2000 cm³, a zamiast dziesięciobiegowej przekładni automatycznej zastosowano sześciostopniową sekwencyjną skrzynię biegów.