Pokonaj własne limity z Rallysprint Challenge!

Rallysprint Challenge to nowa forma istniejącego dotychczas cyklu AB CUP i BMW-Challenge. Ogólnopolskie zawody organizowane są przez Automobilklub Bydgoski. Kalendarz w tym sezonie składa się z 7 rund, zlokalizowanych w takich miejscach jak: Zegrze Pomorskie k. Koszalina, Biała Podlaska, Oleśnica, Ułęż, Piła oraz Tor Kielce.

Każda z rund to dziesiątki kilometrów do pokonania – najczęściej dwa odcinki o długości od 4 do 10 km, przejeżdzane 6-krotnie z pomiarem czasu oraz 4-krotnie w celu zapoznania się z trasą. Zawody odbywają się na zamkniętych obiektach tj. lotniska czy tory samochodowe. Dodatkowo udostępniane są wyniki „live”, by na bieżąco można było śledzić rywalizację na każdej z rund.

Co istotne, tutaj nie ma ograniczeń co do głośności samochodów. Udział w Rallysprint Challenge może wziąć udział każdy, kto posiada prawo jazdy, ma ważne badanie techniczne oraz OC. Samochód musi być wyposażony w klatkę bezpieczeństwa, fotele sportowe oraz pasy min. 4-punktowe. Wyjątkiem są 3 rundy w tym sezonie, gdzie nie ma obowiązku posiadania klatki bezpieczeństwa – Oleśnica, Piła i Tor Kielce. Automobilklub Bydgoski wychodzi naprzeciw tym uczestnikom, którzy chcą się sprawdzić w sportowej jeździe, z nastawieniem przede wszystkim na udział „for fun”. Dla tych kierowców przygotowana zostanie osobna klasyfikacja, by mogli konkurować również między sobą.

Z kolei dla młodych kierowców, urodzonych po 1 stycznia 1997 roku, organizator przygotował promocję na wpisowe, które wynosi jedynie 100 zł / 1 runda. Jedyny warunek, należy wystartować w klasie BMW Sport i spełniać wymogi regulaminu tej klasy.

I runda Rallysprint Challenge już 30 marca. Zawody przebiegać będą na lotnisku w Zegrzu Pomorskim k. Koszalina. Miejsce to słynie z niepowtarzalnego rajdowego klimatu – ze ślepymi zakrętami, leśnymi drogami z naniesionym piaskiem i bardzo przyczepnym asfaltem. Tym razem odcinek specjalny będzie miał około 9 km. Łącznie zawodnicy przejadą około 50 km oesowych.
Wpisowe, płatne w I terminie, wynosi 350 zł. W drugim terminie: 400 zł (100 zł płatne przelewem, pozostałą część opłaca się w biurze zawodów).

Formularz zgłoszeniowy:
http://www.irally.pl/index.php?id=entry

Regulamin I rundy Rallysprint Challenge:

http://abcup.com.pl/wp-content/uploads/2019/03/2019-I-runda-Zegrze-regulamin-uzupe%C5%82niaj%C4%85cy.pdf

Regulamin sportowy Rallysprint Challenge 2019:
http://abcup.com.pl/wp-content/uploads/2019/03/2019-regulamin-sportowy-Rallysprint-Challenge-1.pdf

Dla zawodników startujących w tym sezonie w cyklu Rallysprint Challenge, utworzona została grupa w celu bieżącego informowania o najważniejszych komunikatach i szczegółach poszczególnych rund. Dołącz i bądź jednym z nas:
https://www.facebook.com/groups/611426602603662/

inf. pras.
Agnieszka Kujawa
Fot. FlyFoto.PRO

inf.pras.