Polska runda Porsche Platinum GT3 CCCE

Po niesamowicie ekscytującym weekendzie podczas 1 rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, jaka odbyła się na torze Slovakiaring w połowie kwietnia, kierowcy zespołu GT3 Poland już w piątek i sobotę 6-7 maja pojawią się przed własną publicznością na Torze Poznań.

ubraÅ_ski

Druga runda zmienia swój format bowiem w sobotę kierowcy wystartują w dwóch wyścigach. Pierwszy z nich ruszy o godzinie 11:30 i o 15:25. Bardzo kompaktowy weekend nie pozwala na popełnienie błędów, dlatego zawodnicy będą musieli skupić się maksymalnie i pojechać bardzo czyste wyścigi.

– W czwartek odbyliśmy wolne treningi. Udało się rozjeździć przed rundą na Torze Poznań – mówi Bartosz Opioła, manager GT3 Poland. W piątek zaczynamy od oficjalnego treningu o godzinie 11:00. Następnie o 15:50 odbędą się kwalifikacje do dwóch sobotnich wyścigów.

Na torze w Przeźmierowie kibice zobaczą trzech kierowców GT3 Poland – Marcina Jedlińskiego, obecnie trzeciego w stawce po dwóch wyścigach na Słowacji z dorobkiem 30 punktów. Kolejny z zawodników to debiutant w tym sezonie za kierownicą Porsche Mariusz Urbański, na 7 miejscu po Slovakiaringu. Senior teamu z Rzeszowa Stanisław Jedliński w swojej klasie zajmuje 3 miejsce i traci tylko 1 punkt do Juliusza Sytego. Z pewnością tą różnicę będzie chciał odrobić na domowym torze.

Poznański obiekt, dobrze znany wyścigowym kibicom powstał w latach 1975–1977 w wyniku współpracy Automobilklubu Wielkopolski i Fabryki Samochodów Rolniczych “Polmo” w Poznaniu – producenta samochodu marki Tarpan. Tor wybudowano na miejscu byłego poligonu wojskowego. Na tym obiekcie jeździli m.in. Robert Kubica, Michael Schumacher, Lewis Hamilton i Jackie Stewart.

– Na liście zgłoszeń kibice mogą oprócz Porsche Marcina, Mariusza i Stanisława zobaczyć Lamborghini Huracana Super Trofeo, który pojawił się w Hour Race. Niestety zdecydowaliśmy, że Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski nie wystartują tym razem w Poznaniu. Za tydzień mamy 2 rundę Lamborghini Blancpain Super Trofeo na Silverstone. Chcemy aby auto było w 100% przygotowane na wyspiarski weekend.

Zapraszamy na nasz profil Facebook: https://www.facebook.com/GT3Poland, gdzie podczas sobotnich wyścigów będziecie mogli śledzić nasze zmagania.

Na kanale http://livemotorsport.tv/ podczas zbliżającego się weekendu obejrzycie też telewizyjną relację na żywo ze obu wyścigów Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe.

 inf.pras.

Dodaj komentarz