Potrójne podium GT3 Poland

Wszyscy kierowcy zespołu GT3 Poland wracają po pierwszej rundzie pucharu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe do domu z trofeum.

Sobotnia część to wspaniała rywalizacja debiutanta w stawce Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe Mariusza Urbańskiego, który w swoim pierwszym wyścigu sięgnął po trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

GT3 Poland Slovakiaring

Inauguracyjny weekend na Slovakia Ringu był bardzo udany – komentuje występ ekipy GT3 Poland jej manager Bartosz Opioła. Każdy miał swoje wzloty i upadki. Myślę, że dzisiaj jesteśmy zadowoleni i wiemy, że można było zdobyć jeszcze więcej. Pech spotkał każdego, ale takie są wyścigi. Każdy też pojawił się na podium i do domu wraca ze swoim trofeum. Teraz szykujemy się na Poznań i trzeba walczyć o równe dojeżdżanie na wysokich miejscach jeśli chcemy myśleć o finalnym sukcesie na koniec roku.

Podczas tego samego wyścigu w klasie S, drugi na mecie zameldował się senior zespołu Stanisław Jedliński, zostawiając za sobą Juliusza Sytego i Wiesława Lukasa.

Marcin Jedliński, który był jednym z faworytów do podium do mety wyścigu na dystansie 25 minut + 1 okrążenie dojechał na 5 pozycji.

W sobotę udało mi się wskoczyć po starcie z 5 na 3 miejsce , walczyłem z Chrisem o 2 pozycję – mówi Marcin Jedliński. Ta rywalizacja zakończyła się zaparkowaniem jego Porsche na moim tyle. Podczas tego incydentu wypadłem z toru, później próbowałem odrobić dystans , ale jazda z przestawionym zawieszeniem , rozwaloną chłodnicą nie była dobrym rozwiązaniem. Zagotowałem silnik na 5-6 okrążeniu do 153 stopni, tylko jakimś cudem ukończyłem zawody. Drugi wyścig postanowiłem jechać bez zbędnego ryzyka. Był pełen spokój od samego startu, Od 3 okrążenia zaczęła się walka pomiędzy Parysem a Patrickiem Eissemanem , Najpierw Piotrek wyprzedził Patricka, potem ja. Pod koniec dystansu minimalnie podkręciłem tempo i w efekcie na dwójkowym nawrocie zrobiłem bączka, tracąc ok 10 sekund . Ostatecznie 2 gie miejsce z którego jestem zadowolony.

Niedziela to drugi wyścig weekendu na słowackim torze nieopodal Bratysławy i po raz kolejny ogromne emocje. Tym razem to Marcin Jedliński triumfował zdobycie 2 miejsca, dojeżdżając tuż za Piotrem Parysem w generalce.

Gratuluję wszystkim, którzy podczas całego weekendu na Slovakia Ringu znaleźli się na podium – powiedział po wyścigu Marcin. Po pierwszym weekendzie jest jeden wniosek. Wyścigi w tym roku w Porsche Platinum będą naprawdę szybkie, za sprawą kilku młodych ambitnych kierowców. Nie będzie łatwo wywalczyć podium, ale świadomość wyższego poziomu pozwala się rozwijać i to jest w tym najfajniejsze .Dziękuję ekipie mechaników GT3 Poland, całemu zespołowi OLIMP MOTORSPORT Moj Tato Pojechał równym tempem i w sobotę zajął 2 miejsce w swojej klasie. Niestety drugi dzień i ostatnie okrążenie kiedy wypadł z toru walcząc o wyższą lokatę nie dało mu szansy stanąć na podium. Już w dniach 6-8 maja kierowcy ekipy GT3 Poland przenoszą się do Polski, gdzie na Torze Poznań rozegrana zostanie 2 runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, która będzie jedyną krajową rundą w tym sezonie, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich naszych fanów na obiekt w Przeźmierowie.

Pecha drugiego dnia rywalizacji zaliczył Mariusz Urbański, który już na początku wyścigu wypadł w kamienie i musiał wycofać się z dalszej jazdy już po 2 okrążeniu. Stanisław Jedliński w niedzielnej odsłonie 1 rundy Porsche Platinum dojechał na 4 miejscu. Jeszcze na 4 okrążenia przed metą była szansa na świetną pozycję, niestety po ataku na swojego konkurenta Stanisław wypadł z toru w kamienie. Na szczęście udało się wykopać z kamieni i zaliczyć linię mety.

Po dwóch wyścigach w klasyfikacji generalnej jest bardzo ciekawie. Pierwsze miejsce to Piotr Parys z kompletem 40 punktów, za nim Marcin Jaros 32 punkty, a trzecia pozycja należy do Marcina Jedlińskiego, który zebrał na Słowacji 30 oczek.

W klasie S, Stanisław Jedliński zajmuje 3 pozycję tracąc zaledwie 1 punkt do Juliusza Sytego i 4 do Roberta Kępki.

Kolejne zmagania tym razem na Torze Poznań już w dniach 6-8 maja, na które serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców ekipy GT3 Poland.

Dodaj komentarz