Powrót do Porsche Supercup

Już w najbliższy weekend do rywalizacji po zimowej przerwie powróci Porsche Supercup – najszybszy i zarazem najbardziej prestiżowy puchar monomarkowy na świecie. Oczywiście na starcie serii towarzyszącej wyścigom Formuły 1 nie zabraknie polskiej ekipy Förch Racing by Lukas Motorsport w barwach której będzie ścigał się Robert Lukas. Zawodnik wspierany przez OLIMP Motorsport liczy na dobry występ, zwłaszcza że ma za sobą bardzo udane testy.

image002 image003

image004 image005

Circuit de Barcelona-Catalunya jest ulokowany w niewielkiej miejscowości Montmelo na północ od Barcelony. Jego budowę rozpoczęto w 1989 roku i zaledwie dwa lata później zorganizowano na nim pierwszy wyścig Formuły 1. Pętla ma długość 4655 metrów i składa się z 16 zakrętów, które są doskonale znane wszystkim zawodnikom, gdyż obiekt corocznie jest areną zmagań Porsche Supercup, a także przedsezonowych testów tej serii.

 

Kierowcy wyjadą na tor po raz pierwszy w piątek o godzinie 16:45, kiedy odbędzie się sesja treningowa. Na sobotę zaplanowano czasówkę, która zostanie rozegrana punktualnie o godzinie 12:25. W niedzielę natomiast zostaną rozdane pierwsze punkty – światła na polach startowych zgasną o 11:35.

image001

Walka w trakcie pierwszego weekendu sezonu na pewno nie będzie należała do łatwych zadań. Choć dla Roberta będzie to już siódmy sezon w tej prestiżowej serii, a dodatkowo kierowca OLIMP Motorsport ma za sobą owocne testy, podczas których legitymował się drugim czasem, to jednak stawka jest niezwykle mocna. Można się spodziewać, że wymagająca konfiguracja toru będzie areną niezwykłej walki i emocji do ostatnich metrów.

 

Robert Lukas: – Dobrze przepracowaliśmy zimę i jesteśmy odpowiednio przygotowani do sezonu. Mamy za sobą dwie tury testów, w tym jedną na torze pod Barceloną, gdzie sprawdzaliśmy nasze samochody wraz z innymi zespołami startującymi w Porsche Supercup. Udało nam się tam wykręcić drugi czas, więc zapowiada się ciekawa rywalizacja. Choć pojawia się drobna presja, to na pewno dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że w trakcie kwalifikacji i wyścigów będziemy mieli równie mocne tempo, co na testach.

image006

Kalendarz Porsche Supercup 2016

 

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)

29 maja – Monako

21 czerwca – Austria (Red Bull Ring)

10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)

24 lipca – Węgry (Hungaroring)

31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)

28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)

4 września – Włochy (Monza)

23 października – USA (Circuit of the Americas)

inf.pras.

Dodaj komentarz