Powrót do Poznania na wielki finał

  • Jędrzej Szcześniak, lider klasyfikacji generalnej Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski już w najbliższy weekend przystąpi do rywalizacji w finałowych 9. i 10. rundzie sezonu 2018
  • Areną zmagań będzie dobrze znany wszystkim zawodnikom Tor Poznań, na który wszyscy kierowcy wracają po ponad 2-miesięcznej przerwie
  • Przewaga reprezentanta Daftracing nad drugim Mariuszem Miękosiem wynosi 77 punktów

Po ponad dwóch miesiącach przerwy do wyścigowej rywalizacji na Tor Poznań wracają kierowcy biorący udział w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na liście startowej nie mogło rzecz jasna zabraknąć broniącego mistrzowskiego tytułu Jędrzeja Szcześniaka, który przed rozpoczęciem finałowego weekendu sezonu 2018 legitymuje się przewagą 77 punktów nad drugim Mariuszem Miękosiem.

Mimo długiej przerwy w kalendarzu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, okres ten był bardzo pracowity dla całego zespołu Daftracing. Jędrzej Szcześniak wziął udział w kolejnych rundach Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na torach Brands Hatch, Misano i Nurburgring, kontynuując przygotowania do sezonu 2019. Michał Ratajczyk z kolei sięgnął po tytuł w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Nadchodzące zawody w Poznaniu zapowiadają się ciekawie nie tylko w klasie D4+3500, w której zgłoszony jest Jędrzej Szcześniak. O mistrzowskie tytuły powalczy również m. in. rywalka Jędrzeja z czasów Volkswagen Golf Cup, Gosia Rdest, czy znany z mistrzostw Polski Kia Picanto Szymon Jabłoński. Dodatkową atrakcją czekającą na kibiców będą konkursy z nagrodami oraz zlot food trucków.

Zajęcia w Poznaniu rozpoczną się w piątek o godzinie 10:20 od pierwszego treningu, który dla Jędrzeja Szcześniaka będzie bardzo pracowity. Zawodnik broniący barw zespołu Daftracing będzie musiał na nowo przyzwyczajać się do charakterystyki Porsche 911 GT3 Cup, które w ostatnich miesiącach było zastąpione przez Audi R8 LMS GT4. Na godzinę 12:00 zaplanowano pierwszą sesję kwalifikacyjną, z kolei wyścig numer 1 rozegrany zostanie już w sobotę o 9:35. O godzinie 20:00 w namiocie kartingowym planowany jest również koncert na zakończenie sezonu 2018.

Niedzielne zajęcia rozpoczną się od drugich kwalifikacji o godzinie 9:35, z kolei finałowy wyścig sezonu trwający 25 minut + 1 okrążenie rozegrany zostanie o 15:10.

Jędrzej Szcześniak: – Nasz zespół będzie podróżował do Poznania w znakomitych nastrojach. Podczas ostatniej rundy GSMP Michał Ratajczyk sięgnął po mistrzowski tytuł, a ja spróbuję powtórzyć jego wyczyn w ten weekend w Poznaniu. Nasza przewaga nad Mariuszem Miękosiem jest dosyć komfortowa, ale musimy zachować czujność. W wyścigach wszystko może zmienić się o 180 stopni w ułamku sekundy, więc musimy być skoncentrowani. Dodatkową trudność będzie stanowiła przesiadka do mojego „starego” samochodu – Porsche 911 GT3 Cup, które charakterystyką bardzo różni się od Audi R8 LMS GT4. W monomarkowym pucharze Audi nauczyłem się jednak w tym sezonie już bardzo dużo i mam nadzieję, że owoce tej nauki zaprocentują w ten weekend w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich kibiców do naszego garażu, gdzie jak zwykle będziemy czekać na was z gadżetami Daftracing. Do zobaczenia!