Powrót do R5

  • Jakub „Colin” Brzeziński i Jakub Gerber w swoim debiucie w Rajdowych Mistrzostwach Europy kończą odcinek kwalifikacyjny z 5. rezultatem
  • Najszybszy okazał się urzędujący mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz
  • Dziś w harmonogramie 25. Rajdu Rzeszowskiego na załogę GO+Cars ColinTeam czeka jeszcze rywalizacja w pierwszym odcinku specjalnym rozgrywanym na ulicach Rzeszowa
  • Jakub Gerber, pilot „Colina” świętuje swój dziesiąty start w Rajdzie Rzeszowskim

image001

            Załoga Jakub Brzeziński/Jakub Gerber dojechała do mety pierwszego w swojej karierze odcinka kwalifikacyjnego, charakterystycznej próby dla mistrzostw Europy, na bardzo wysokim piątym miejscu. Przed załogą GO+Cars ColinTeam zameldowali się tacy kierowcy jak mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz, mistrz Polski Łukasz Habaj, czy Bryan Bouffier – czterokrotny zwycięzca Rajdu Rzeszowskiego.

testowy1

Zanim jedyni reprezentanci biało-czerwonych barw w cyklu Drive DMACK Fiesta Trophy przystąpili do ocinka kwalifikacyjnego, mieli do wykonania jeszcze szereg kluczowych dla przebiegu dalszej rywalizacji zadań.

Wczorajszy dzień stał pod znakiem zapoznania z całą trasą rajdu. Podczas jednego dnia Jakub Brzeziński i Jakub Gerber musieli przygotować notatki dla wszystkich odcinków specjalnych, które znalazły się w harmonogramie. To jeden z ważniejszych etapów przygotowania do rajdu, bowiem to właśnie idealny opis często decyduje o ważnych ułamkach sekund.

Dziś z samego rana, wspólnie z całą stawką mistrzostw Europy, Jakub Brzeziński przystąpił do odcinka testowego, będącego ostatnią szansą na wprowadzenie poprawek w ustawieniach czarnego Forda Fiesty R5. Ekipa GO+Cars ColinTeam ukończyła tę próbę na wysokim piątym miejscu.

testowy2

Tuż po godzinie 11:00 wystartował odcinek kwalifikacyjny, według którego wyników ustala się kolejność wyboru pozycji startowej. Jakub Brzeziński i Jakub Gerber zameldowali się na mecie tej próby z piątym czasem, w takiej też kolejności dokonają swojego wyboru o godzinie 16:15 w rzeszowskim Millenium Hall.

15 minut później kibice będą mieli okazję do porozmawiania z wszystkimi zawodnikami mistrzostw Europy, a także wzięcia pamiątkowych autografów. Na godzinę 17:00 zaplanowana została oficjalna Ceremonia Startu, po której zawodnicy udadzą się na OS 1 Rzeszów. Rywalizacja na pierwszym odcinku specjalnym rozpocznie się punktualnie o godzinie 20:00.

 

 image009

Ciekawostki 25. Rajdu Rzeszowskiego:

  • Impreza w Karpatach będzie pierwszą od trzech lat rundą Rajdowych Mistrzostw Europy rozgrywaną w Polsce
  • Rekord liczby zwycięstw w Rajdzie Rzeszowskim należy do Francuza Bryana Bouffiera, który na najwyższym stopniu podium stawał tu aż cztery razy
  • Tegoroczna edycja będzie najdłuższą w całej historii Rajdu Rzeszowskiego, po raz pierwszy przekraczając liczbę 200 kilometrów oesowych

 

Harmonogram 25. Rajdu Rzeszowskiego:

 

Czwartek, 4 sierpnia 2016

OS 1     Rzeszów SSS     4,05 km        20:00

 

Piątek, 5 sierpnia 2016

OS 2     Konieczkowa 1     8,82 km       10:10

OS 3     Lubenia 1            24,44 km      10:55

OS 4     Chmielnik 1         18,90 km      12:05

OS 5     Konieczkowa 2     8,82 km       14:30

OS 6     Lubenia 2            24,44 km      15:15

OS 7     Chmielnik 2         18,90 km       16:25

 

Sobota, 6 sierpnia 2016

OS 8     Korczyna 1         24,11 km        09:35

OS 9     Wysoka 1             9,14 km       10:20

OS 10   Zagorzyce 1       19,82 km        11:05

OS 11   Korczyna 2         24,11 km        14:20

OS 12   Wysoka 2             9,14 km        15:05

OS 13   Zagorzyce 2       19,82 km        15:50

Kuba „Colin” Brzeziński: – Witamy ze słonecznego Rzeszowa! Tak naprawdę to nasz trzeci weekend z rzędu, prosto z Finlandii wskoczyliśmy do magicznego auta R5. Przejechałem około 100 kilometrów testowych, a wczoraj mieliśmy długi i ciężki dzień zapoznania z wszystkimi odcinkami rajdu. Dziś czekał na nas odcinek testowy i kwalifikacyjny. Dużo kilometrów za nami i świetnie czuję się w rajdówce. Mimo tego, że jest to auto klasy R5 i wygląda trochę strasznie, to bardzo przyjemnie się prowadzi. Chłopaki w kwalifikacyjnym pojechali bardzo dobrym tempem, więc my zaczynamy już pracować nad ustawieniami naszej Fiesty. Skupimy się głównie na oponach i zawieszeniu, aby móc je w pełni wykorzystać. Lubię wcześnie otwierać gaz i efektywnie zapierać się w zakręcie. Przed nami wieczorny OS 1 na bardzo śliskim asfalcie, jakiego od dawna w Polsce nie było. Wydaje mi się, że będzie dużo przestrzelonych hamowań, gdyż musimy tu zwalniać z bardzo dużych prędkości do ostrych nawrotów. Mam kilka pomysłów na przejechanie tej próby, zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Jakub Gerber: – Jesteśmy już po odcinku kwalifikacyjnym, na którym wywalczyliśmy bardzo dobre 5. miejsce wśród tak mocnej stawki, jaka pojawiła się na tegorocznym Rajdzie Rzeszowskim. Są tu kierowcy nie tylko z mistrzostw Polski, ale także z mistrzostw Europy. Jest to dobry prognostyk przed jutrzejszymi zmaganiami. Wygląda na to, że oesy będą bardzo trudne i już na zapoznaniu widzieliśmy, że niełatwo będzie pokonać je równym tempem. Jest to moja jubileuszowa dziesiąta edycja Rajdu Rzeszowskiego, wiele miejsc wciąż pamiętam i cieszę się, że wracamy do klasycznego odcinka od Skoczyny do Komorni. Dziś wieczorem czeka na nas jeszcze jeden odcinek, gdzie również liczę na dobry wynik. Trzymajcie kciuki!

inf.pras.

Dodaj komentarz