Prawie jak w ERC

Obok zawodników posiadających licencje, w Rajdzie Rzeszowiak (20-21 maja 2017) wystartować mogą także amatorzy. Umożliwia to formuła imprezy Super KJS. Wystarczy odpowiednio przygotowany samochód i wyposażenie bezpieczeństwa osobistego.

Super KJS - Fot. Kamil Bać

Start na trasach, na których już w sierpniu ścigać się będą zawodnicy startujący w Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC) to nie lada gratka dla amatorów. Automobilklub Rzeszowski przygotował 3 próby sportowe, fragmenty znanych z Rajdu Rzeszowskiego odcinków specjalnych Nowy Świat, Lubenia i Niechobrz.

Zmagania, w sobotni wieczór, otworzy ponad kilometrowy odcinek miejski w Rzeszowie, w sąsiedztwie Galerii Nowy Świat. W niedzielę rywalizacja przeniesie się na trzykrotnie przejeżdżane próby Siedliska (2,92 km) i Niechobrz (3,80 km). Łącznie przed uczestnikami ponad 21 km ścigania.

– Warunkiem dopuszczenia do startu w Super KJS jest spełnienie wymogów bezpieczeństwa, określonych w regulaminie ramowym KJS, m.in. klatka bezpieczeństwa, fotele kubełkowe, kaski i kombinezony stosowane w sporcie samochodowym – przypomina Michał Żyradzki, dyrektor rajdu.

Zgłaszać się do imprezy można jeszcze do niedzieli, 14 maja.

Szczegółowe informacje na temat harmonogramu rajdu, trasy i zawodników można znaleźć na stronie internetowej zawodów www.rajdrzeszowiak.pl oraz na oficjalnym profilu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Sponsorami i partnerami rajdu są: Galeria Nowy Świat, BorgWarner, Handlopex, Disla Polska, Motul, Dakar-Toyota Rzeszów.

inf.pras.

Dodaj komentarz