Prezentacja oesów Rajdu Cielądza

Automobilklub Tomaszowski udostępnił nagranie z onboardu, przedstawiające odcinki specjalne Soltrade Premio 1. Rajdu Cielądza (16-17 października). Trasę ostatniej tegorocznej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego i Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super KJS stanowią 7-kilometrowe OS Matyldów i OS Sierzchowy.

 rajd_spalski_szuter

Każdy z zaprezentowanych odcinków będzie przejeżdżany trzykrotnie. OS Matyldów to wyjątkowo techniczny odcinek z ciasną drogą między zabudowaniami okolicznych wsi. Jest tam bardzo mało miejsca na błąd, ale to właśnie przejazdy w takich lokalizacjach dają najwięcej adrenaliny. Kierowcy będą musieli zmierzyć się także z krótkim łącznikiem szutrowym, jak i szybszymi sekcjami wśród pól i lasów.

OS Sierzchowy to nie mniej kręte wyzwanie, ale po nieco szerszych w pełni asfaltowych drogach. Tu także spotkamy szybkie łuki, przejazdy przez wsie oraz ładne krajobrazy, szczególnie w tytułowych Sierzchowach, gdzie w centrum przejeżdża się przy stawie i gotyckim kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego. Samochód nagrywający onboard w kilku miejscach specjalnie wykonywał slalom na prostych odcinkach, aby przedstawić orientacyjne punkty szykan, których będzie niewiele (dotyczy obu odcinków).

Warto pamiętać, że uczestnicy Super KJS będą rywalizować na tych samych odcinkach, ale skróconych o 3 km od startu. Organizator wkrótce przedstawi mapy rajdu z zaznaczonymi punktami obserwacyjnymi, skąd najciekawiej będzie można oglądać lub uwieczniać zmagania kierowców rajdowych. Regulaminy, harmonogram i informacje o zgłoszeniach do Soltrade Premio 1. Rajdu Cielądza można znaleźć na stronie http://rajdyspalskie.pl/.

 https://www.youtube.com/watch?v=tjMCW46f0-M

Dodaj komentarz