ProfiAuto Racing Team gotowe do walki w Banovcach

Przed nami kolejna odsłona sezonu 2016 i drugi wyścigowy weekend poza granicami Polski. ProfiAuto Racing Team rusza na podbój trasy w Banovcach. Na liście zgłoszeń znalazło się prawie 110 zawodników, w tym Waldemar Kluza (Ford Fiesta Proto) i Michał Tochowicz (Peugeot 106 Maxi). Na 9. i 10. rundę GSMP jedziemy więc w pełnym składzie, walczyć z mocną, międzynarodową konkurencją. Łączone rundy Mistrzostw Polski, Mistrzostw Słowacji i Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA – to wszystko już w ten weekend.

Waldemar Kluza: Podobnie, jak w Jahodnej, również wizyta w Banovcach niesie ze sobą dodatkowe emocje. Zawsze tutaj z wielką przyjemnością przyjeżdżam, bo to świetna trasa i taka sama atmosfera. W zeszłym sezonie mieliśmy tutaj pecha, ale teraz jedziemy walczyć o zwycięstwo. Po Limanowej mamy duży apetyt na pierwsze miejsce. Jedno spojrzenie na listę zgłoszeń i od razu widać, że nie będzie to łatwe, ale wiem, że jesteśmy dobrze przygotowani i ten wynik jest w naszym zasięgu. Rafał i chłopaki z Vacat Serwis solidnie popracowali nad samochodem. Wyeliminowaliśmy kilka problemów, które ujawniły się podczas poprzedniego weekendu, więc tempo musi być jeszcze lepsze.

Banovce to jedna z najbardziej wymagających tras. Mocno techniczna, a jednocześnie bardzo szybka, a to wszystko pomiędzy wysokimi krawężnikami, które lubią do siebie przyciągać. Trzeba tutaj być naprawdę skoncentrowanym. Jeśli sprawdzą się prognozy to czeka nas rywalizacja w deszczu, a to jeszcze podkręci emocje. Fiestą jeszcze tutaj nie jechałem, ale czuje, że będzie dobrze.

Jeśli chcecie aktywnie spędzić weekend, to proponuje przyjechać do Banovców. Kilometrów z Polski jest dużo, ale naprawdę warto. Pozostałych, wspólnie z naszymi partnerami: ProfiAuto, Stalco, TRW, AutoCzesciValdi.pl, Planeta-Budowlana.pl, Millers Oils, Vacat Serwis, Rally-Tech.pl i Buchti.pl Promotion, zapraszam na relację wideo przygotowaną wspólnie, przez naszego patrona medialnego, portal GSMP.pl i ProfiAuto.    

Michał Tochowicz: „Po raz pierwszy w tym sezonie, mogę ze spokojem powiedzieć, że jesteśmy w pełni przygotowani do wyścigowego weekendu. Na kilka dni przed Banovcami mogliśmy odpocząć. Po Limanowej już w dużo lepszych nastrojach zespół wziął się mocno do pracy. Układ paliwowy, układ chłodzenia, czujnik zmiany biegów i gearcut, układ wydechowy i wiele, wiele innych – lista jest naprawdę długa, ale na kilka dni przed startem samochód był gotowy i dokładnie przeglądnięty. Odzwyczailiśmy się trochę od spokojnych dni przed wyścigiem, ale tym razem wygląda to naprawdę pozytywnie.

Będzie to mój drugi start w Banovcach i zeszły rok wspominam bardzo pozytywnie, chociaż na koniec pogoda przygotowała nam intensywną ulewę. Teraz też zapowiada się, że będzie padać, ale jakie by nie były warunki to ta trasa jest naprawdę świetna. Bardzo techniczna, mocno pnie się w górę i dlatego trzeba szanować prędkość. Trzeba jechać mądrze i taktycznie, ale nadal bardzo szybko, a ja bardzo lubię takie trasy.

Nasz plan to włączyć się w walkę na podium w Klasie. Zadanie ambitne, ale jestem przekonany, że pokażemy się tutaj z dobrej strony. Stawka jest mocna, więc bardzo liczę, na wsparcie kibiców i mocna zaciśnięte kciuki.

W ten weekend niezmiennie będą nas wspierać: ProfiAuto, K-Sport, Buchti.pl Promotion oraz portal GSMP.pl. Mam nadzieję, że widzimy się w Banovcach!!”

inf. pras.

Dodaj komentarz