Przygoński kończy Baja España Aragón na szóstym miejscu

Kuba Przygoński z pilotem Xavierem Panserim kończą na szóstej pozycji rywalizację w Baja Aragón, siódmej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Załoga ORLEN Team po problemach technicznych ze skrzynią biegów i dwóch przebitych oponach ostatni odcinek przejechała z ósmym czasem. Rajd w Hiszpanii, po świetnej końcówce, wygrał Katarczyk Nasser Al Attiyah.

 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_11

Ostatniego dnia rajdu zawodnicy mieli do pokonania odcinek specjalny Barachina–Caude o długości 184 km. Najszybciej trudną technicznie, szutrową próbę pokonał Katarczyk Nasser Al Attiyah (Toyota Hilux Overdrive), wyprzedzając o prawie dwie i pół minuty drugiego Hiszpana Orlando Terranovę (Mini All4 Racing) oraz trzeciego Leeroya Poultera z RPA (Toyota Hilux). Rewelacyjny przejazd Al Attiyaha ostatniego dnia zapewnił mu zwycięstwo w całym rajdzie i umocnienie prowadzenia w Pucharze Świata. Drugie miejsce na podium dla Terranovy. Dotychczasowy lider rajdu Fin Mikko Hirvonenem (Mini All4 Racing) uzyskał na ostatnim OS-ie dopiero piąty czas (ponad 3 minuty straty do Katarczyka) i spadł w kwalifikacji generalnej na trzecie miejsce.

ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_12 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_13

Załoga ORLEN Team w nowym samochodzie Mini John Cooper Works R, pomimo problemów ze skrzynią biegów i dwóch złapanych gum, uzyskała przyzwoity ósmy czas przejazdu. Ostatecznie rywalizację po hiszpańskich bezdrożach zakończyła na szóstym miejscu, utrzymując drugą pozycję w klasyfikacji Pucharu Świata rajdów terenowych.

 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_14 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_15 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_16

Ostatniego dnia Baja Hiszpania dużo się działo. Niestety mieliśmy dwa kapcie, przez co sporo straciliśmy. Oprócz tego przestał nam działać czwarty bieg skrzyni biegów i samochód nie prowadził się tak płynnie jak trzeba. Pomimo problemów ostatniego dnia, zawody tak się ułożyły, że skończyliśmy na szóstym miejscu, a pozycja w Pucharze Świata jest nadal dobra. Nowy samochód jest bardzo szybki i dobrze się prowadzi. Współpraca z Xavierem była bardzo dobra i na pewno dołożył coś nowego, co zaowocuje w przyszłości. Baja Aragón to bardzo fajny rajd i nowe doświadczenie. Na pewno tu wrócimy, ale z lepszą taktyką, której teraz nam trochę zabrakło”. – powiedział Kuba Przygoński na mecie.

 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_17 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_18 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_19

Kolejna runda Pucharu Świata Cross Country odbędzie się na Węgrzech (Hungarian Baja, 10-13 sierpnia). Następnie na przełomie sierpnia i września najlepsi zawodnicy terenowi zawitają do Szczecina, który będzie bazą Baja Poland.

Nieoficjalne wyniki Baja Aragón 2017:

  1. NASSER AL ATTIYAH / MATHIEU BAUMEL – Toyota Hilux Overdrive 6:40:20.0

  2. ORLANDO TERRANOVA / PAULO FIUZA – Mini All4 Racing +2:35.0

  3. MIKKO HIRVONEN / ANDREAS SCHULZ – Mini All4 Racing +3:06.0

  4. JOAN ROMA / ALEX HARO – Toyota Hilux +8:23.6

  5. LEEROY POULTER / DIRK VON ZITZEWITZ – Toyota Hilux +11:45.0

  6. JAKUB PRZYGOŃSKI / XAVIER PANSERI – Mini John Cooper Works R +17.05.0

  7. JOÃO RAMOS / VITOR JESUS – Toyota Hilux +21:27.0

  8. MARTIN PROKOP / JAN TOMÁNEK – Ford F-150 Evo +25:44.0

  9. MIROSLAV ZAPETAL / MAREK SYKORA – Ford F150 Evo +34:48.0

  10. RICARDO POREM / HUGO MAGALHAES – Ford Ranger +35:54.0

 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_20 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_21 ORLENTeam_Przygonski_BajaAragon fot. MCH_Photo_22

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

Dodaj komentarz