Radosław Raczkowski wybiera Rallycross

Radosław Raczkowski dobrze znany kibicom ze startów w rajdach zmienia dyscyplinę i w sezonie 2018 będzie walczył w Mistrzostwach Polski Rallycross. Radek wystartuje Volkswagenem Polo MK4 S1600 przygotowanym przez zespół Automax Motorsport. Przykłady kierowców takich jak Petter Solberg czy Tomasz Kuchar pokazują, że kierowcy rajdowi bardzo dobrze odnajdują się w rallycrossie. Pierwsze kilometry Radek ma już za sobą po oficjalnych testach w Słomczynie przed pierwszą rundą MPRC.

Radosław Raczkowski: „Po rocznej przerwie wracam do ścigania, tym razem w zupełnie nowej dla mnie formie i choć mam za sobą spory bagaż doświadczeń w rajdowym samochodzie to podczas pierwszego wjazdu na tor z pewnością będę czuł się jak żółtodziób. Dlatego cieszę się bardzo, pierwsze testy na torze rallycrossowym mamy już za sobą i to z tak profesjonalnym zespołem Krzysztofa Skorupskiego. Zdaję sobie sprawę,  jak wiele nauki przede mną, dlatego liczę, że dzięki doświadczeniu Krzysztofa w rallycrossie będą mógł szybciej poznać tajniki ścigania na torze.”

Krzysztof Skorupski (Automax Motorsport):Bardzo się cieszę, że Radek zdecydował się dołączyć do naszego zespołu i spróbować swoich sił w Rallycrossie. W rajdach zdobył dużo doświadczenia ale jednak Rallycross to coś innego. Przed nim dużo nauki tak jak dla każdego kierowcy rajdowego co przerabialiśmy już choćby z Pawłem Hankiewiczem. Głos pilota trzeba szybko zastąpić głosem spottera a podczas wybierania linii przejazdu zakrętów, trzeba analizować zachowanie przeciwników. Myślę jednak, że Radek da sobie radę, szybko złapie o co chodzi i już od pierwszej rundy będziemy walczyć o wysokie lokaty w klasie Supernational.”

02

03

 

Dodaj komentarz