Rajd Pribram – kluczowy punkt sezonu Tomaszczyka

Rywalizacja w czeskim Pucharze Opla Adama wkracza w decydującą fazę. Już w ten weekend odbędzie się Rajd Pribram – podwójnie punktowana runda tego cyklu, w którym liderami są Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek. W tej kluczowej dla losów tytułu batalii polską załogę wesprze nowy partner – marka ProfiAuto.

 5f284686-d42b-4958-b1e2-6765ebd581ba

Zwycięstwo w klasyfikacji czwartej rundy tegorocznego Pucharu Opla Adama, którą był sierpniowy Rajd Barum pozwoliło Tomaszczykowi i Sitkowi wrócić na pozycję liderów punktacji cyklu. Kolejną odsłoną rywalizacji w XTG Opel Adam Cup miał być Rajd Jeseniky. Niestety zaplanowane na 16-17 września zawody zostały odwołane. Wobec tego nadchodzący Rajd Pribram (30 września – 2 października) będzie podwójną rundą pucharu. Tym samym zawodnicy walczący o końcowy triumf w tym cyklu będą zdobywać punkty w obu etapach rajdu.

Rajd Pribram to nie tylko runda XTG Adam Opel Cup, lecz także 6. eliminacja mistrzostw Czech i mistrzostw Czech samochodów historycznych. To oznacza, że kibice mogą liczyć na świetną obsadę, a co za tym idzie zaciętą rywalizację i świetne widowisko. O to zadba 128 załóg, które zgłosiło się do tej imprezy. Siedem z nich to zawodnicy w identycznych, pucharowych Oplach Adamach. Samochód Tomaszczyka i Sitka – liderów punktacji i jedynych w tym cyklu zawodników spoza Czech i Słowacji – ruszy na odcinki specjalne z 50. numerem startowym. Wokół miasta Przybram, gdzie zlokalizowano bazę zawodów, organizatorzy wytyczyli łącznie 14 prób sportowych podzielonych na dwa etapy. Pierwszy z nich to 8 oesów – w sumie 92 km ścigania. Niedzielny etap rajdu składa się z 6 odcinków o łącznej długości 60,3 km.

 67cf1b8a-da3f-41a8-aded-bde75e493a65

W czterech rundach czeskiego Pucharu Opla Adama, poprzedzających starcie na oesach wokół Przybramu, Jurek i Łukasz wywalczyli aż 90 na 100 możliwych do zdobycia punktów. Tyle samo mają główni rywale polskiej załogi – czeski duet Kamenec/Jurka. Stawka Rajdu Pribram jest więc podwójnie wysoka, bowiem w tych zawodach do zdobycia jest aż 50 punktów. Dlatego 5. runda pucharu może być decydująca dla losów tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji tegorocznego XTG Opel Adam Cup.

 753c0469-efd8-4af1-ac31-991f0087d96c

Jerzy Tomaszczyk:

– Przed Rajdem Barum myślałem, że to właśnie ten rajd będzie najtrudniejszym i najbardziej wymagającym psychicznie startem w tym sezonie. I faktycznie nie było łatwo, ale wygraliśmy i wróciliśmy na prowadzenie w pucharze. Teraz jednak czeka nas start, który budzi jeszcze więcej emocji i wiąże się z jeszcze większą odpowiedzialnością. Ruszamy do walki w podwójnie punktowanej rundzie w Przybramie, przed którą do grona partnerów naszego zespołu dołączyła bardzo mocna marka, czyli ProfiAuto. To dla mnie i dla Łukasza dodatkowy zastrzyk motywacji do tego, by skutecznie walczyć na odcinkach Rajdu Pribram. Możemy obiecać, że damy z siebie wszystko, bo chcemy by nasz Adam minął linę mety obu etapów rajdu jako pierwszy.

 7220c379-7285-4269-949a-bbccf329531b

Opel ADAM Rally Cup, to puchar rajdowy dla młodych kierowców, którego celem jest umożliwienie rozwoju rajdowym talentom podczas wyrównanej i zaciętej rywalizacji w identycznych rajdowych Oplach Adamach. Czeska edycja pucharu rozgrywana jest w ramach Rajdowych Mistrzostw Czech, Mistrzostw Czech w Rallysprintach, a także Rajdowych Mistrzostw Niemiec (1 runda). Kalendarz tegorocznej edycji pucharu składa się 7 rajdów, a do końcowej klasyfikacji liczy się 5 najlepszych wyników.

inf.pras.

Dodaj komentarz